Naga MarketsechoEcho Investment prowadzi bardzo zaawansowane negocjacje ws. zbycia aktywów o wartości 1 204 mln zł, zlokalizowanych w inwestycjach Browary Warszawskie i Moje Miejsce w Warszawie, poinformował dyrektor finansowy Maciej Drozd.

Echo Investment planuje nabyć aktywa o wysokiej wartości

“Mamy zaawansowane negocjacje, jeśli chodzi o zbycie aktywów. Oczekujemy, że niedługo taka kwota przejdzie do pozycji ‘gotówka'” – powiedział Drozd podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podkreślił, że wpływy te przyczynią się do bardzo dobrej sytuacji płynnościowej grupy i pozwolą wykorzystać możliwości rynkowe.

“Wkrótce sfinalizujemy transakcje, ale czy to będzie I kw. 2021 – nie mogę powiedzieć. Współpracujemy z inwestorami. To co ważne, to że jest bardzo duże zainteresowanie aktywami” – dodał prezes Nicklas Lindberg.

Na koniec września br. wartość aktywów ogółem Echo wynosiła 5 402 mln zł, w tym na aktywa na sprzedaż przypadało 1 204 mln zł, na nieruchomości inwestycyjne 1 107 mln zł a na nieruchomości komercyjne w budowie 925 mln zł. Gotówka wynosiła 440 mln zł.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2019 r. miała 880,13 mln zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here