Naga MarketsEcho Inv wypłaci 0,5 zł dywidendy na akcjęEcho Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. Zarząd Echo Investment właśnie ogłosił, iż zamierza warunkowo wypłacić akcjonariuszom zaliczkę na poczet przyszłej dywidendy za rok obrotowy 2018. Łączna kwota przeznaczona na wypłatę zaliczki dywidendowej wyniesie 206,35 mln zł, tj. 0,5 zł na jedną akcję.


Zobacz również: Dino Polska: Dobre wyniki za III kw. 2018 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Zarząd Echo Investment S.A. z siedzibą w Kielcach, […] biorąc pod uwagę, że zatwierdzone jednostkowe sprawozdania finansowe spółki za rok obrotowy 2017 wykazało zysk netto w wysokości 632 496 013,86 zł, postanawia warunkowo wypłacić akcjonariuszom spółki zaliczkę na poczet przyszłej dywidendy za rok obrotowy 2018 na następujących zasadach:

– Łączna kwota przeznaczona na wypłatę zaliczki dywidendowej wyniesie 206 345 291 zł, tj. 0,5 zł na 1 akcję. Kwota zaliczki dywidendowej nie przekracza połowy zysku netto spółki osiągniętego od końca poprzedniego roku obrotowego, wykazanego w sprawozdaniu finansowym sporządzonym na dzień 30 czerwca 2018 r. i obejmującym okres od 1 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r. zbadanym przez biegłego rewidenta Ernst&Young Audyt Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. z siedzibą w Warszawie, powiększonego o kapitał rezerwowy utworzony z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy lub zaliczek na poczet dywidendy oraz pomniejszonego o niepokryte straty i akcje własne” – napisano w komunikacie.

Echo Investment wypłaci dywidendę w wysokości 0,5 zł na akcję
xStation

Liczba akcji objętych wypłatą zaliczki dywidendowej na dzień uchwały to 412 690 582. Podano również, iż zaliczka dywidendowa zostanie wypłacona 19 grudnia 2018 r. Do zaliczki dywidendowej będą uprawnieni akcjonariusze posiadający akcje spółki 12 grudnia 2018 r., tj. na 7 dni przed datą wypłaty zaliczki dywidendowej.

Zobacz również: Enea: 584 mln zł skonsolidowanego zysku netto

  • Zaliczka dywidendowa zostanie wypłacona pod warunkiem:
  1. a) uzyskania zgody rady nadzorczej w terminie do daty wypłaty zaliczki dywidendowej;
  2. b) zbadania przez biegłego rewidenta Ernst&Young Audyt Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. sprawozdania finansowego spółki za okres od 1 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r., w którym potwierdzona zostanie zakładana wysokość zysku netto spółki osiągniętego od końca poprzedniego roku obrotowego – podsumowano w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEnea: 584 mln zł skonsolidowanego zysku netto
Następny artykułBlok po 22 – 9 listopada 2018: EUR/USD, Srebro
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here