Naga MarketsEcho Investment wyemitowało obligacje o łącznej wartości 195 mln złEcho Investment, w ramach Programu Emisji Obligacji do 1 mld zł, wyemitowało obligacje na łączną kwotę 195 mln zł. Pozyskane w ten sposób finansowanie zostanie przeznaczone na rozwój firmy, w szczególności w perspektywicznym sektorze mieszkaniowym, podała spółka.

InvestCuffs

Echo Investment wyemitowało obligacje w ramach Programu Emisji Obligacji do 1 mld zł

“Echo Investment cieszy się zaufaniem i doskonałą współpracą z instytucjami finansowymi. W ubiegłym roku z emisji obligacji pozyskaliśmy 250 mln zł oraz 52,8 mln euro, które zostały przeznaczone na wzmocnienie naszej pozycji w strategicznym biznesie mieszkaniowym oraz na powiększenie banku ziemi, na którym zbudujemy kolejne, miejskie, wielofunkcyjne projekty ‘destination’. Dzięki uplasowaniu kolejnej emisji i zaufaniu rynku finansowego, możemy szybciej wdrażać naszą strategię, bardziej efektywnie zarządzać naszym kapitałem i z dużą pewnością patrzeć w przyszłość” – powiedział dyrektor ds. finansowania Grzegorz Iwański, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obligacje mają 4- letni okres zapadalności. Ich oprocentowanie ustalone zostało w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę dla inwestorów. Agentem nowej emisji jest mBank S.A.

“Pieniądze pozyskane z emisji obligacji Echo Investment planuje wykorzystać na finansowanie rozwoju biznesu oraz spłatę obligacji zapadających na koniec I kwartału tego roku. Spółka ma obecnie w budowie i przygotowaniu ponad 1 mln m2 mieszkań i powierzchni komercyjnej” – dodano.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2019 r. miała 880,13 mln zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here