Naga MarketsEcho Investment - premia prezesa 10 razy wyższa od rocznej pensji szefa PKO BPPod koniec marca spółka Echo Investment pokazała raport za 2019 rok. Jedną z ciekawostek jaką można tam znaleźć jest tabela z wynagrodzeniami członków zarządu spółki. Okazuje się, że prezes Nicklas Lindberg zarobił w zeszłym roku niemal 25 mln zł, co oznaczałoby wzrost ro do roku o niemal 500%. Z tego ogromna większość to przyznana premia.

  • Echo Investment wypłaciło swojemu prezesowi niemal 25 mln zł wynagrodzenia za 2019 rok
  • To 10 krotnie więcej niż roczna pensja prezesa PKO BP
  • Spółka od lat notuje stabilne wyniki finansowe

Premia prezesa to ponad 8% rocznego zysku netto

Oczywiście firma jest prywatna i możne wypłacać dowolnie wysokie pensje. Taki wynik wygląda jednak ciekawie nawet w zestawieniu z rekordowymi wypłatami np. prezesa PKO BP, który w 2019 roku zainkasował zaledwie 2,5 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
raport
Fragment raportu rocznego

W raporcie rocznym, opisany został system premiowy prezesa. Co ciekawe, wysokość dodatków jest uzależniona m.in. od kursu notowań spółki na giełdzie. Prezesowi można pogratulować podpisania nowego 5 letniego kontraktu na początku bieżącego roku.

zysk
Zysk netto 2010-2019

Powyższe wyniki roczne spółki (zysk netto) pokazują bardzo stabilny trend. Na tym tle całościowe wynagrodzenie prezesa w 2019 roku pochłonęło ponad 8% całego zysku netto spółki.

Zobacz także: NewConnect Flash: Bloober Team, Forever Entertainment, ECC Games, Columbus, Geotrans, Inno-Gene

Kurs Echo Investment powyżej 4,20 zł

Jeżeli premia prezesa uzależniona jest także od kursu spółki to wydaje się, że może mieć powody do optymizmu. Oczywiście, spółka nie uniknęła silnej przeceny w ostatnim czasie, jednak już odrabia straty, a wybicie ponad opór przy 4,20 zł sugeruje, że wzrosty mogą być kontynuowane.

echo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here