Naga MarketsEcho Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym.

echo
źródło xStation 5

Notowania spółki poruszają się od dłuższego czasu w umiarkowanej tendencji spadkowej. Sytuacja ta związana jest z trendem na szerokim rynku. Wyniki finansowe spółki w ujęciu rocznym wyglądają stabilnie. Niedawno pojawiła się informacja o tym, że spółka wypłaci zaliczkę na poczet dywidendy w wysokości 0,50 zł na akcję. Mimo, że spółka miała nieco niższe wyniki za pierwsze półrocze niż przed rokiem, to jednak spółka z komfortem patrzy na wyniki w perspektywie całorocznej. Kluczowe znaczenie mają tu wydarzenia z drugiej części roku, chodzi o zaplanowane do przekazania około 800 mieszkań, co wygląda imponująco w porównaniu z zaledwie 174 mieszkaniami w pierwszej części roku.

Orbex

W drugim półroczu spółka otrzymuje także dywidendę z EPP. Są to akcje, które spółka zależna niedawno sprzedała za ponad 17 mln euro, co znacząco poprawia stan gotówkowy firmy. Wspomniana dywidenda sięga około 12 mln zł. Wydaje się więc, że spółka ma dobre perspektywy, choć na razie podlega szerszemu trendowi na naszym parkiecie. Szansa na odbicie pojawi się jeszcze dzisiaj, bowiem podczas dzisiejszej sesji ma zostać opublikowany raport z wynikami za III kwartał.

Czytaj także: Vivid Games [VVD], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia 23.11.2018

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here