Naga MarketsEcho Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym.

echo
źródło xStation 5

Spółka opublikowała podczas wczorajszej sesji raport z wynikami za trzeci kwartał. Reakcja rynku była negatywna i w dalszej części sesji nie udało się doprowadzić do odrobienia porannych strat. Co do samych wyników, spółka w III kwartale miała ponad 31 mln zł zysku netto wobec 52,5 mln zł przed rokiem. Przychody były za to zadecydowanie wyższe niż rok temu i sięgnęły niemal 249 mln zł. W komentarzu do wyników przyznano, że szczególnie dobrze wypada sytuacja gotówkowa. Spółka od początku roku wypracowała bowiem 158 mln zły zysku netto, a na kontach zgromadzone ma 522 mln zł. Taki stan gotówki w pełni zabezpiecza potrzeby inwestycyjne firmy. Spółka zadeklarowała chęć wypłaty dywidendy w wysokości 0,50 zł na akcję.

Orbex

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Bank Ochrony Środowiska, Herkules, Rank Progress

LiveChat Software S.A. to spółka informatyczna działająca na rynku globalnym.

livechat
źródło xStation 5

Akcje spółki taniały podczas środowej sesji o około 4%. Na wykresie widać, że kurs nadal oscyluje ponad poziomem poprzedniego szczytu. Na tym tle wyłamanie linii trendu można odczytywać jako sygnał do dalszych wzrostów w najbliższym czasie. Wczoraj spółka pochwaliła się wynikami uzyskanymi w trzecim kwartale roku. Okazało się, że zysk netto wyniósł 14,1 mln zł, co jest lepszym wynikiem niż 12 mln zł rok temu. Lepiej wypadł także wynik operacyjny oraz przychody, które zwiększyły się ponad 4 mln zł. Spółka podała także wyniki za półrocze roku obrotowego, w tym okresie zysk sięga 28,33 mln zł, a więc jest o ponad 5 mln zł wyższy niż rok temu. Wynik w ujęciu EBITDA rośnie o niemal 18%, a liczba klientów zwiększyła się o ponad 15%. Wyniki są więc na tyle optymistyczne, że storn popytowa powinna powalczyć o kolejny ruch w górę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here