Naga MarketsEcho Investment [ECH], Ferro [FRO] – Gorące spółki dniaJeden z liderów rynku deweloperskiego, spółka Echo Investment, poinformowała wczoraj o zawarciu przedwstępnej umowy zakupu pakietu 66,01% akcji wrocławskiej spółki deweloperskiej Archicom. Jak podkreśla Echo Investment, po sfinalizowaniu transakcji grupa Echo-Archicom będzie największym deweloperem mieszkaniowym w Polsce – tylko w 2021 r. rozpocznie łącznie budowę 7 tys. mieszkań na sprzedaż oraz na wynajem. Przejęcie jest zgodne ze strategicznym celem Echo Investment, jakim jest osiągnięcie pozycji ogólnopolskiego lidera w sektorze mieszkaniowym. Połączony bank ziemi obu spółek pozwoli na budowę nawet 15 tysięcy mieszkań na sprzedaż w najbliższych latach.

    • Powstanie największy deweloper w Polsce: Echo-Archicom
    • Ferro przejmuje ważny segment rynku

„W połączeniu firm widzimy wiele synergii, możliwości rozwoju oraz wymiany know-how. Silna marka Archicomu zapewnia naszej grupie wiodącą pozycję na niezwykle atrakcyjnym rynku, jakim jest Wrocław. Fundamentalnie wierzymy w potencjał polskiego rynku mieszkań, który jest odporniejszy na wahania cykliczne oraz mniej kapitałochłonny” – podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Echo przejmie Archicom

Na wykresie mieliśmy mocne otwarcie sesji, jednak dość szybko doszło do realizacji zysków. Mimo korekty, wydaje się, że wybicie z kilkumiesięcznego układu bocznego powinno oznaczać wzrosty w dłuższym terminie.

echo


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Ferro przejmuje

Producent armatury łazienkowej, spółka Ferro poinformowała wczoraj o zawarciu przyrzeczonej umowy nabycia większościowego pakietu akcji stanowiących 70,65% kapitału zakładowego i głosów w Termecie oraz 100% udziałów w kapitale zakładowym i głosach w Testerze i tym samym przejęła kontrolę nad tymi podmiotami. O transakcji mówiło się już wcześniej, nie jest to więc żadne zaskoczenie. Dzięki przejęciu, spółka zwiększy swoją aktywność w segmencie urządzeń grzewczych. „Widzimy bardzo duży potencjał segmentu nowoczesnego zarządzania źródłami ciepła, związany ze wzrostem świadomości ekologicznej i sprzyjającym otoczeniem regulacyjnym.

ferro

W zasięgu infrastruktury gazowej znajduje się coraz więcej mieszkańców Polski, którzy tym samym mogą wykorzystywać urządzenia Termetu, oparte o nowoczesne, efektywne i ekologiczne metody wytwarzania ciepła. Naszym celem jest także wyjście z ofertą Termetu za granicę, na rynki, na których Ferro obecne jest ze swoją ofertą produktów techniki sanitarnej i grzewczej” – podano w uzasadnieniu. Na wykresie, spółka ma za sobą okres silnych wzrostów i obecnie trwa korekta. Jak na tak dużą skalę zwyżki, trzeba przyznać, że reakcja podaży jest bardzo słaba.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc kurs | biomed-lublin akcje | kur dolara | bitcoin wykresy | euro dolar wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here