Naga MarketsEcho będzie refinansować obligacje zapadające w najbliższych 12 m-ach, od IV kw.Warszawa, 23.09.2021 (ISBnews) – Echo Investment zamierza na bieżąco refinansować zapadające obligacje kolejnymi emisjami, również w IV kwartale br., poinformował wiceprezes ds. finansowych Maciej Drozd.

„Zamierzamy refinansować zapadające obligacje – myślę, że to jest odpowiedź. Patrząc na zapadalność obligacji – w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Tak wygląda nasz plan” – powiedział Drozd podczas konferencji prasowej, pytany o oczekiwaną aktywność Echo na rynku obligacji.Dodał, że spółka ma co najmniej dwa narzędzia w tym obszarze – jednym jest program emisji obligacji detalicznych, którego prospekt jest w Komisji Nadzoru Finansowego w trakcie zatwierdzania.

„Kiedy zostanie zatwierdzony, pójdziemy z tym na rynek. Obligacje detaliczne będą zapadały w przyszłym roku i będziemy się na to przygotowywać, będziemy aktywni na tym rynku, tak jak w przeszłości. Mamy też dostępny program obligacji, które oferujemy inwestorom instytucjonalnym i będziemy również aktywni w tym obszarze w IV kwartale” – wyjaśnił.

Dodał, że refinansowanie długu dotyczyć będzie też Archicomu jako części grupy Echo.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2020 r. miała 1,21 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax indeks | pekao giełda | mercator kurs akcji | notowania orange | gpw comarch | gpw spółki | eurpln stooq |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here