Naga MarketsGPW zegaryECC GAMES to zespół deweloperów, grafików i projektantów, który swoją pasję do motoryzacji i gier wideo przenosi na produkcję DRIFT19 – pierwszego tak realistycznego symulatora kierowcy driftowego. Dzisiejszy debiut spółki na NewConnect z całą pewnością zaskoczył nie tylko samych akcjonariuszy czy zarząd, ale również i zwykłych inwestorów pragnących zakupić akcje producenta gier. 


Debiut na NewConnect jest realizacją długofalowej strategii spółki (…) NewConnect pozwoli podnieść nam prestiż spółki, umożliwi korzystanie z instrumentów finansowania spółki – komentował Piotr Wątrucki, prezes ECC Games w w studiu Comparic24.tv.

ECC Games debiutuje na NewConnect

Debiut ECC Games był trzecim w tym roku debiutem na małym parkiecie. Cena odniesienia wynosząc 0,70 zł za akcję sprawiała, że ECC Games warte było 14 mln zł. Jednak nadmierny popyt na akcje producenta gier sprawił, że kapitalizacja małego studia szybko zaczęła pęcznieć i w pewnym momencie wyniosła aż 60 mln zł.

Jeszcze przed południem Teoretyczny Kurs Otwarcia odbiegał od ceny emisyjnej o 529% by ostatecznie ustabilizować się na poziomie 328%. W efekcie tego w trakcie całej sesji debiutu ECC Games na NewConnect… nie przeprowadzono ani jednej transakcji na akcjach spółki.

Dobre rokowania na przyszłość

Spółka w trakcie pierwszych trzech kwartałów 2018 roku uzyskała zysk netto na poziomie 306 tys. zł w porównaniu z 128 tys. raportowanymi rok wcześniej. W astronomicznym tempie rosną zarówno przychody ECC Games (te związane są z monetyzacją jednego z tytułów studia – Car Mechanic Simulator) jak i koszty. Za wzrost tej drugiej kategorii odpowiadają wzmożone prace nad flagowym produktem ECC Games czyli grą Drift19. O samej grze, jej mechanice i procesie produkcyjnym Piotr Wątrucki mówił w wywiadzie udzielonym redakcji Comparic24.tv

Obecnie, przy cenie 3 złotych za akcję wskaźnik ceny do zysku ECC Games wynosi 150 (spółka musiałaby wypracowywać takie wyniki przez 150 lat, aby spłacić inwestora). Jednak zarząd wiąże duże nadzieje z grą Drift19, która według szacunków producenta powinna się sprzedać w przynajmniej 100 tys. egzemplarzy. W dystrybucji tytułu na platformie Steam ma pomóc spółce, stanowiący istotną siłę w akcjonariacie ECC Games, Playway.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here