Naga Marketsecc gamesBlisko 3,3 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w 2019 roku wypracowała spółka ECC Games, specjalizująca się w grach i symulatorach sportów motoryzacyjnych na wszystkie platformy. Firma osiągnęła ponad 1,5 mln zł zysku netto, co stanowi ponad trzykrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.


Car Mechanic Simulator 18 odpowiada za ważną czesć przychodów ECC Games

Istotna część przychodów pochodzi ze sprzedaży gry mobilnej Car Mechanic Simulator 18 na platformach AppStore i Google Play oraz Nintendo Switch. W grudniu spółka podpisała umowę z globalnym wydawcą – 505 Games, na wydanie najważniejszego projektu – DRIFT21. W piątek ECC Games otrzymało zawiadomienie od MetLife TUnŻiR, które działając w porozumieniu z MetLife TFI, zawarło transakcję nabycia akcji firmy, czego efektem jest przekroczenie 5 proc. ogólnej liczby głosów tych funduszy na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Zarząd poinformował także, że sytuacja epidemiologiczna wynikająca z koronawirusa SARS-CoV-2 i pandemii COVID-19, nie przekłada się w istotny sposób na pracę studia.

 – W 2019 roku wypracowaliśmy ponad 3,3 mln zł przychodów ze sprzedaży netto oraz ponad 1,5 mln zł zysku netto, co w porównaniu do poprzedniego okresu jest wynikiem lepszym o przeszło 200 proc. Głównym źródłem przychodów ze sprzedaży produktów był tytuł Car Mechanic Simulator, który wygenerował 1,9 mln zł przychodów – 0,9 mln zł na urządzeniach mobilnych i 1 mln zł na konsoli Nintendo Switch. Łączna liczba instalacji gry do dziś wynosi 21 mln, co w naszej ocenie jest bardzo dobrym wynikiem – informuje Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

DRIFT21 – obecnie spółka najmocniej skupia się na tym projekcie

Miniony rok był dla spółki czasem wytężonej pracy, głównie za sprawą intensywnie prowadzonych działań nad kluczowym projektem DRIFT21. W maju studio rozpoczęło pokazy gry na wielu imprezach motoryzacyjnych dla fanów driftu oraz motoryzacji. W czerwcu zapoczątkowało beta testy dla grupy graczy wybranych z tysięcy zgłoszeń. – W listopadzie rozpoczęliśmy negocjacje z firmą 505 Games, zainteresowaną wydaniem gry DRIFT21, w rezultacie czego miesiąc później została podpisana umowa wydawnicza wraz z udzieleniem licencji wyłącznej na wydanie naszego projektu. Jednocześnie wygasła umowa wydawnicza z Grupą PlayWay. Uznaliśmy, że współpraca z 505 Games umożliwi nam dotarcie do szerszego grona odbiorców. Co ważne, wciąż otrzymujemy wsparcie marketingowe od firmy PlayWay – dodaje Piotr Wątrucki.

505 Games to jeden z największych i najbardziej renomowanych wydawców globalnych, posiadający w swoim portfolio między innymi takie jak tytuły Assetto Corsa, czy Asseto Corssa Competizione. Gry te osiągnęły olbrzymi sukces sprzedażowy i są uznawane za jedne z najlepszych symulatorów wyścigów samochodowych.

ECC Games poinformowało raportem bieżącym, że w ocenie zarządu spółki, nadzwyczajna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i pandemii COVID-19, nie ma obecnie istotnego wpływu na jej sytuację finansową oraz najbliższe plany związane z realizowanymi projektami. – W związku z rosnącym zagrożeniem zarażenia wirusem, zapewniliśmy wszystkim pracownikom możliwość pracy zdalnej, jednak w naszej ocenie nie powinno to mieć znaczącego wpływu na realizację projektów. Większość czasu przeznaczona na tworzenie gier wideo związana jest z pracami programistów, grafików czy testerów, do których niezbędny jest komputer PC oraz dostęp do Internetu. W trakcie wszystkich projektów współpracujemy z outsourcerami z całego świata, którzy dostarczają poszczególne elementy gry lub zajmują się jej testowaniem – komentuje Piotr Wątrucki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here