Naga MarketsECC Games S.A. to studio deweloperskie z Warszawy, które zajmuje się tworzeniem gier na platformy mobilne oraz PC.

ecc games

Podczas czwartkowej sesji akcje spółki drożały o niemal 13% przy podwyższonych obrotach. Powodem była informacja o tym, że spółka podpisała umowę wydawniczą wraz z udzieleniem licencji wyłącznej na wydanie gry “Drift 20” na komputery PC konsole do gier oraz na urządzenia mobilne na terytorium całego świata. Drugą stroną umowy jest znana w branży firma 505 Games. Umowa została zawarta na okres 15 lat. Wartość kontraktu sięga 2,9 mln zł, dodatkowo spółka będzie otrzymywała wynagrodzenie z tytułu zysków ze sprzedaży gry. W ostatnich miesiącach kurs ostro zanurkował, jednak obecnie zaczyna się odrabianie start. Wycena na tle historii jest dość niska, dlatego wydaje się, że zwyżka powinna być kontynuowana, tym bardziej po ta dobrych informacjach.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.

sygnity

Drugą z gwiazd wczorajszej sesji była firma Sygnity, której akcje drożały o ponad 7% przy wysokich obrotach. Powodem była publikacja nadzwyczaj pozytywnych wyników za rok obrotowy. Zysk netto sięgnął 15,93 mln zł wobec 11,25 mln zł straty rok wcześniej. Taki wynik zaskoczył nawet największych optymistów. Co ciekawe, mimo że są to rekordowe wyniki, spółka ocenia, że mogły być one jeszcze lepsze, gdyż zawiązano 14 mln zł rezerwy na poczet sporu z podwykonawcą. Zysk operacyjny wyniósł 29,37 mln zł wobec 3,39 mln zł zysku rok wcześniej, a przychody ze sprzedaży sięgnęły 234,63 mln zł wobec 258,09 mln zł rok wcześniej. Ponadto spółka coraz lepiej radzi sobie z obsługą zadłużenia. Być może więc z czasem inwestorzy zaufają firmie. Na razie jej kurs próbuje oderwać się od historycznych minimów. Mamy pozytywną sytuację jeżeli chodzi o obroty, a po wcześniejszym impulsie nie pojawiła się silna reakcja podażowa. Wydaje się więc, że wybicie okolic 2,90 –3 zł powinno ożywić notowania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here