Naga Marketsecc gamesECC Games odnotował 0,17 mln zł zysku netto w II kw. 2019 r. wobec 0,55 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 0,2 mln zł wobec 0,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody i zrównane z nimi sięgnęły 1,05 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 0,89 mln zł rok wcześniej. W drugim kwartale przychody netto ze sprzedaży produktów wyniosły ponad 0,6 mln zł. W dużej mierze są one wynikiem sprzedaży gry mobilnej “Car Mechanic Simulator 18” na platformach AppStore i Google Play. Gra do dziś została zainstalowana na wymienionych platformach ponad 17,3 mln razy.

“W dalszym ciągu rozwijamy mobilne wersje gry ‘Car Mechanic Simulator’, której dystrybucja osiąga naprawdę satysfakcjonujące wyniki. Był to jeden z powodów stworzenia Drift19. W tym zakresie podjęliśmy współpracę ze spółką Play Way. Jesteśmy już na finalnym etapie projektu. Premierę produkcji planujemy jeszcze w tym roku. Od kilku miesięcy prezentujemy efekty naszej pracy szerszej grupie odbiorców. Już teraz widzimy, że gra cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i została przyjęta z dużym entuzjazmem przez fanów zawodów driftingowych” – powiedział prezes ECC Games Piotr Wątrucki, cytowany w komunikacie.

Na wysokość przychodów ze sprzedaży wpłynęła także sprzedaż gry CMS18 na platformie Nintendo Switch.

W I poł. 2019 r. spółka miała 0,46 mln zł zysku netto w porównaniu z 0,46 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 2,17 mln zł w porównaniu z 1,3 mln zł rok wcześniej.

W 2019 roku zarząd ECC Games rozpoczął współpracę z Google w ramach Google for Startup Residency Program, który dedykowany jest spółkom z sektora game dev. Spółka otrzymała wsparcie w zakresie optymalizacji gier mobilnych oraz przygotowywania, testowania i analizowania kampanii marketingowych, co jest obecnie wykorzystywane w grach będących w sprzedaży oraz w tych, które są w fazie developmentu.

W sierpniu ECC Games rozpoczęła kampanie marketingowe gry “Car Mechanic Simulator 18”. W lipcu do fazy soft-launch-u trafiła gra Ultimate Fishing Simulator 2019, propozycja dla wielbicieli wędkarstwa, która jest kolejną, ulepszoną częścią już dostępnej produkcji “Ultimate Fishing Simulator”.

“Podjęliśmy decyzję o stworzeniu kolejnej wersji ‘Ultimate Fishing Simulator’, ponieważ jest to gra z ogromnym potencjałem, który można jeszcze bardziej rozwinąć. Do nowej wersji wprowadziliśmy wiele zmian, m.in. dodaliśmy system paczek z kartami dzięki którym gracze będą mogli kolekcjonować sprzęt wędkarski. Posiadamy osobny zespół dedykowany produkcjom mobilnym, w którym pracują doświadczone osoby specjalizujące się w grach na iOS i Android, co z pewnością pomoże jak najlepiej dopracować nowy tytuł” – dodał Wątrucki.

W 2019 roku ECC Games planuje trzy premiery nowych gier, wskazano w informacji.

Źródło: ISBnews

Sytuacja na wykresie:

Kurs spółki rośnie podczas ostatniej sesji tygodnia o około 5% przy dobrych obrotach. Analiza wygląda bardzo obiecująco. Mamy układ coraz wyżej położonych dołków, a układ obrotów wygląda imponująco. Wolumen rośnie w czasie wzrostów i maleje przy spadkach. Obecnie trwa kolejny impuls, któremu towarzyszy wzrost obrotów. Wszystko wskazuje na to, że kwestią czasu jest wybicie oporu w rejonie 2,90. Kolejnym przystankiem może być okolica 3 zł, aczkolwiek wydaje się, że dynamika zwyżki może sugerować szanse na osiągnięcie wyższych poziomów, w tym historycznego szczytu przy 3,34 zł.

ecc games

Czytaj także: Akcje Bloober Team niebawem po 100 zł. Ogromne nadzieje z debiutem “Blair Witch”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here