Naga MarketsAuthor: MPD01605 | Creative Commons License

ING opublikował dzisiaj swoją prognozę odnośnie czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego dot. polityki monetarnej. Zdaniem analityków banku, ECB utrzyma strategię „pożyjemy zobaczymy”. Jako, że ostatnie dane ekonomiczne były dosyć mocno wymieszane – jednak nie alarmujące – Europejski Bank Centralny może jeszcze trochę poczekać i dokładniej ocenić wpływ podjętych do tej pory kroków.

Jedynie w przypadku gdy presje geopolityczne w najbliższym czasie zepchną eurozonę w stronę recesji, będziemy mogli spodziewać się dodatkowych działań monetarnych. Wykluczając jednak ten scenariusz wszystko wskazuje na to, że polityka „braku zmian” zostanie utrzymana przez ECB w długim okresie czasu.Z negatywnymi i pozytywnymi odczytami wykluczającymi i zerującymi się nawzajem, Mario Draghi podczas konferencji prasowej również preferować będzie strategię, w której czekamy bez podejmowania żadnych dodatkowych działań. Prezes ECB na pewno pozytywnie odniesie się do opadającego delikatnie kursu euro.

Biorąc pod uwagę fakt, że poszczególni członkowie Europejskiego Banku Centralnego już kilkukrotnie wypowiadali chęć dokładniejszego przyjrzenia się efektom dotychczas podejmowanych akcji, jutrzejsze posiedzenie banku nie przyniesie raczej większych niespodzianek. Może to nastąpić jedynie w momencie gdy sytuacja makroekonomiczna w krótkim terminie ulegnie bardzo silnemu zaburzeniu.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here