Naga Markets

Notowania EURUSD nie reagują jednak zwyżkami i pozostają poniżej 1,06. Dlaczego?

Wytłumaczeniem może być notka, jaka pojawiła się w depeszach agencyjnych, jakoby ECB miał poinformować ministrów finansów Eurogrupy, jakoby niektóre banki mogłyby znaleźć się pod większą presją w kontekście ostatnich wydarzeń. Co ciekawe chwilę potem padły słowa wiceprezesa ECB (de Guindos), który dał do zrozumienia, że ryzyko rozprzestrzenia się problemów w kontekście amerykańskiego SVB jest niskie.







Dzisiejsza konferencja Lagarde może, zatem koncentrować się nie na perspektywach inflacji, ale tym na ile ECB rzeczywiście ocenia ryzyko w sektorze bankowym i jak to przełoży się na całą gospodarkę – czy ożywienie obserwowane od jesieni zostanie utrzymane.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułEBC podnosi stopy proc. po raz 6 z rzędu! To koniec cyklu zacieśniania?
Następny artykułZłoto utrzymuje się przy 6-tygodniowym szczycie. Trwa wyczekiwanie na “kolejny klocek domina”?
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.