Naga MarketsECB już dzisiaj - Morgan Stanley i Bank of America

05.12.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarówno analitycy Morgan Stanley, jak i Bank of America spodziewają się, że ECB pozostanie przy swoim gołębim tonie wstrzymując się jednak od działań na dzisiejszym spotkaniu.

“CPI strefy euro opublikowane w ubiegły piątek odbiło, pozostaje znacznie wciąż poniżej znaczącego poziomu 1.0%, co jest istotnym czynnikiem w naszym poglądzie, że ECB utrzyma swoją gołębią postawę. Nasi europejscy analitycy spodziewają się dalszych działań w I kw. przyszłego roku w postaci cięcia stopy refinansowej do 10 pbs.” – twierdzi MS.

“W następstwie cięcia stopy refinansowej przez ECB o 25 bp w listopadzie i wydłużeniu 3m MRO do lipca 2015 roku, rynki spodziewają się kolejnego ruchu ECB. W naszej ocenie kolejny krok prawdopodobnie zajmie trochę czasu, jako że ECB zasygnalizowało, iż (1) rozgląda się za szerokim wachlarzem opcji, ale (2) warunki gospodarcze i finansowe nie gwarantują jeszcze wykorzystania tych opcji. Opcje te zawierają cięcie stóp procentowych i rozszerzenie bilansu ECB” – zauważa z kolei BofA.

MS uważa, że wybicia powyżej 1.3600 są dobrą okazją do sprzedania EUR/USD.

BofA z kolei nie spodziewa się szczególnego wpływu posiedzenia ECB na rynki. Ich zdaniem istnieje pewne ryzyko spadków w wyniku wyjątkowo gołębiego oświadczenia i choć BofA prognozuje spadki EUR/USD w przyszłym roku, to jednak póki co euro może liczyć na wsparcie w napływającym kapitale.

Polecam także: “Czego spodziewać się po ECB i EUR – City, HSBC, BMO”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here