Naga Markets„ECB JEST GOTOWY DO DZIAŁANIA” – MÓWI M. DRAGHI W PARYŻU
ecb.int

Dziś popołudniu Europejski Bank Centralny ogłosi wynik posiedzenia dotyczącego dalszej polityki monetarnej wraz z oświadczeniem.

Zdecydowana większość analityków zgadza się co do faktu, że stopy procentowe pozostaną niezmienione. Spekuluje się, że Mario Draghi będzie próbował “ugadać” rynki w ramach tzw. “instrukcji wyprzedzających”. Możliwe, że zasugeruje jakoby prawdopodobieństwo cięcia stóp procentowych wzrosło oraz że polityka ECB będzie “dopasowana” do sytuacji tak długo, jak długo będzie to konieczne. Zwraca się jednak uwagę na fakt, że Draghi ma związane ręce. Z jednej strony znów robi się gorąco w Portugalii, a z powodu ostatniego oświadczenia FOMC, kapitał odpływa z europejskiego rynku długu powodując wzrost kosztów obsługi długu publicznego. Z drugiej natomiast strony wciąż wisi nad OMT (program skupu długu ogłoszony przez ECB) widmo niekorzystnego wyroku Niemieckiego Sądu Konstytucyjnego, który rozstrzygnie o zgodności programu z niemiecką konstytucją w najbliższych miesiącach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy Barclays zwracają uwagę na fakt, że wskaźniki makro nie wykazują odchylenia od prognoz ECB, stąd najbardziej chyba prawdopodobny scenariusz na dziś to “pas”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here