Naga MarketsEBOR objął obligacje Play za kwotę 22 mln euroEuropejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestował 22 mln euro (100 mln zł) w obligacje operatora Play, podała instytucja.

Play zainwestuje środki we wdrożenie technologii 5G

EBOR przypomniał, że łączna wartość emisji obligacji Play wyniosła 500 mln zł, a papiery te będą notowane w Alternatywnym Systemie Obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Firma zainwestuje środki we wdrożenie technologii 5G, podkreślono w komunikacie.

Według EBOR-u, dzięki inwestycji w technologię 5G nastąpi m.in. mniejsze zużycie energii w porównaniu z poprzednimi technologiami, a firma zintensyfikuje wysiłki w celu poprawy efektywności energetycznej swojej sieci i zaoferowania klientom szybszego i bardziej niezawodnego mobilnego dostępu szerokopasmowego.

“Druga emisja obligacji Play jeszcze bardziej zdywersyfikowała strukturę finansowania i zapewniła finansowanie rozwoju sieci 5G. Dostarczanie najnowocześniejszej i najszybszej dostępnej technologii naszym klientom jest naszym głównym priorytetem. Szybkie i niezawodne usługi telekomunikacyjne są niezbędne podczas tej pandemii i pomagają naszym klientom w ich nowych codziennych czynnościach, takich jak zdalne nauczanie i praca z domu. Cieszymy się z udziału EBOR-u w naszej drugiej emisji obligacji oraz z ciągłego wspierania rozwoju sieci 5G “- powiedział dyrektor generalny Play Jean-Marc Harion, cytowany w komunikacie.

Pod koniec grudnia 2020 r. P4 – spółka zależna Play Communications, operator sieci Play – podjął decyzję o emisji nie więcej niż 500 tys. niezabezpieczonych obligacji serii B na okaziciela o wartości nominalnej 1 000 zł każda i łącznej wartości nominalnej nie większej niż 500 mln zł, w ramach Programu Emisji Obligacji. Dzień emisji ustalono na 29 grudnia 2020, a dzień wykupu na 29 grudnia 2027 r.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here