Naga Markets„Monitorujemy sytuację i jesteśmy gotowi zrobić jeszcze więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedział Bostjan Vasle, członek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego (EBC), rozmawiając w poniedziałek z agencją Reuters. Tymczasem eksperci z Nordea nie wykluczają wzrostu pary EURGBP do poziomu parytetu. Kurs oscyluje w poniedziałek powyżej poziomu 0,92.


EBC zrobi wszystko co konieczne, gdy zajdzie taka potrzeba

Bostjan Vasle, członek EBC

Ustna interwencja EBC trwa w najlepsze od tygodnia. Po tym, jak decydenci Visco i De Guindos stwierdzili, że bank centralny jest gotowy do podjęcia dalszych działań, w razie potrzeby, kolejny członek wypowiada się w podobnych słowach. Bostjan Vasle uważa, że w celu złagodzenia skutków ekonomicznych wywołanych przez wpływ pandemii koronawirusa, EBC zrobi dużo, a nawet jeszcze więcej by wspomóc strefę, która może popaść zarówno w kryzys zadłużenia (jak ten w 2012 r.) jak i w poważną recesję gospodarczą.

Dotychczasowy plan zakupu obligacji przez EBC o wartości 750 miliardów euro (800 miliardów dolarów) – co odpowiada około 6% PKB w strefie euro – ma ułatwić rządom rozpoczęcie wydatków na walkę z pandemią koronawirusa.

Mimo trudnej sytuacji strefy euro szefowa EBC, Christine Lagarde, obiecuje zrobić wszystko co konieczne.

– Jesteśmy w pełni przygotowani do zwiększenia rozmiarów naszych programów skupu aktywów i dostosowania ich składu oraz ustalenia wielkości i długości finansowania na ile będzie to konieczne. Zbadamy wszystkie opcje i możliwe okoliczności, aby wesprzeć gospodarkę w trakcie szoku. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc strefie euro w kryzysie, ponieważ EBC służy obywatelom Europy – oznajmiła Lagarde.

Kurs EURGBP: Parytet nie jest wykluczony – Nordea

Banknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichKurs pary walutowej EURGBP wynosi obecnie około 0,92. Chociaż może się wydawać, że droga do parytetu 1,00 jest długa, analitycy z Nordea nadal nie wykluczają tego scenariusza.

Nie sądzimy, że mamy już szczyt na notowaniach pary EURGBP. Nasz model pokazuje, że EURGBP może wzrosnąć do poziomu około 0,96 w ciągu najbliższych 1-3 miesięcy, zanim nastąpi stabilizacja w drugiej połowie 2020 r. – napisano w aporcie.

Eksperci zauważają, iż Boris Johnson potwierdził w zeszłym tygodniu, że Wielka Brytania opuści stół negocjacyjny w czerwcu z UE, jeśli nie dojdzie do porozumienia Kanada+. Wygląda na to, że UE jest daleka od zaakceptowania tego, dlaczego ryzyko braku porozumienia może wkrótce znów zostać wycenione przez rynki.

Wydaje się, że Wielka Brytania wciąż pozostaje w tyle za innymi krajami europejskimi pod względem nowych przypadków zarażonych i ofiar śmiertelnych. Jeśli UK podąży ścieżką Włoch lub Hiszpanii, jest to największe ryzyko dla brytyjskiego systemu finansowego i może być głównym czynnikiem doprowadzającym do parytetu na parze EURGBP – podsumowano.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here