Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleDzisiejszym wydarzeniem dnia pozostaje aktywność Europejskiego Banku Centralnego. Na kilkanaście minut przed publikacją tego komentarza dowiedzieliśmy się o braku zmian w obecnej polityce EBC. Na rynku – praktycznie brak reakcji.


To że stopy nie zostaną zmienione praktycznie było wiadomo – rynki już od jakiegoś czasu przychylały się do tego scenariusza. Nie dziwi więc praktycznie brak reakcji EUR na ogłoszenie decyzji EBC – para nadal utrzymuje się w rejonie 1,0900.

To co znacznie bardziej interesuje inwestorów będzie mieć miejsce nieco później – chodzi oczywiście o zaplanowaną na godzinę 14:30 polskiego czasu konferencji prasowej, na której będziemy mieli okazję wysłuchać tego co ma nam do przekazania prezydent Mario Draghi.

Śledź konferencję razem z Comparic.pl – sprawdź nasz kanał Rynki na Żywo.

Komentatorzy na równi z analitykami Credit Agricole podejrzewają, że dzisiejsza konferencja upłynie pod znakiem gołębia. Bank ma nadzieję, że najnowsze stanowisko EBC pozostawi szeroko otwarte drzwi do dalszego procesu luzowania. Powody do takiego przebiegu konferencji pozostają raczej jasne: poziom inflacji w strefie euro rozczarowuje, a obecne prognozy dotyczące globalnego wzrostu gospodarczego są rewidowane. Również niższe ceny ropy naftowej, która nadal utrzymuje się poniżej 30 dolarów za baryłkę oraz sentyment rynkowy związany z sytuacją w Chinach zwiększają szanse na reakcję EBC.

Credit Agricole pozostaje niedźwiedzio nastawione zarówno do EUR/USD jak i EUR/GBP a analitycy banku przekonują, że obie pary w tym momencie dostarczają ciekawych okazji do zawarcia krótkich pozycji. EURGBPH1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here