Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,15 w wyniku „mniej gołębiego” EBCRada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego (EBC) zbierze się w przyszłym tygodniu w czwartek. Analitycy Danske Banku oczekują powtórzenia ostatnich komentarzy różnych członków zarządu, choć wskazują na możliwość “mniej gołębiego” wydźwięku. W związku z tym prognozują wzrost kursu głównej pary walutowej EUR/USD do poziomu 1,15 w ciągu trzech miesięcy. Popularny „edek” umacnia się trzeci tydzień z rzędu kończąc ostatni tydzień na poziomie 1,13.

  • EBC może nie wykorzystać wszystkich środków z programu PEPP
  • Bank centralny nie powinien zmienić dotychczasowej polityki monetarnej
  • Rynki mogą nie być przygotowane na komunikat „mniej gołębi”
  • Indeks dolara powinien spadać w nadchodzących miesiącach

Kurs EUR/USD: Utrzyma się ryzyko wzrostu do poziomu 1,15 – Danske Bank

Na spotkaniu dotyczącym polityki EBC w przyszłym tygodniu oczekujemy powtórzenia ostatnich uwag różnych członków Rady Prezesów, podkreślając ostrożnie optymistyczny wydźwięk banku centralnego w porównaniu z czerwcowymi prognozami. Oczekujemy również, że decydenci mogą zdecydować o niewykorzystaniu w całości środków z programu PEPP w wysokości 1,35 mld EUR. W przyszłym tygodniu nie oczekujemy nowych inicjatyw banku centralnego – napisali eksperci w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie analityków rynki mogą nie być przygotowane na komunikat „mniej gołębi” przy ciągłym zapewnianiu dużej płynności przez programy PEPP i APP.

Naszym kluczowym oczekiwaniem jest to, że EBC powtórzy swoje stanowisko w sprawie wsparcia ożywienia gospodarczego, ze szczególnym naciskiem na państwowe spready – dodano.

Według strategów obecne stanowiska polityki fiskalnej EBC i strefy euro są dość dobrze wycenione i przedstawione przez rynek (choć w mniejszym stopniu, jeśli chodzi o wynik Brexitu). To z kolei może nadać tempo globalnemu ożywieniu wspierając wzrost pary EUR/USD, przede wszystkim poprzez ucieczkę inwestorów z dolara w kierunku ryzykowniejszych aktywów.

Pozostajemy konstruktywni i oczekujemy, że indeks dolara spadnie w nadchodzących miesiącach. W związku z tym nasza prognoza dla pary EUR/USD w perspektywie trzech miesięcy wynosi 1,15 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here