Naga Markets

Eksperci z Morgan Stanley wyrazili jastrzębie nastawienie do przyszłej polityki Rezerwy Federalnej (Fed). Ekonomiści stwierdzili również, że spodziewają się spadku inflacji do około 3% do końca 2023 r. i do około 2% do końca 2024 r. Z kolei w ocenie stratega z Commerzbanku, rynek na razie zrezygnował z kursu EUR/USD powyżej 1,0850.

Fed rozważy obniżenie stóp, gdy USA osiągną przedział inflacji 3,0% – Morgan Stanley

Ekonomiści banku inwestycyjnego stwierdzili również, że nie widzą, aby Fed rozważał obniżenie stóp, dopóki Stany Zjednoczone nie osiągną przedziału inflacji 3%. Wcześniej dyrektor generalny Morgan Stanley, James Gorman, wspomniał, że następnym ruchem Fed będzie prawdopodobnie podwyżka stóp procentowych o 0,25 punktu procentowego, po której nastąpi pauza.

Nie jestem pewien, czy Fed obniży stopy procentowe w tym roku. Jestem nieco bardziej pewny co do średnioterminowych perspektyw dla rynków – powiedział dyrektor generalny Morgan Stanley.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Kurs euro (EUR/USD) na razie nie wybił powyżej 1,0850 – Commerzbank

Wczoraj po rynku krążyły pogłoski o średniookresowym kursie EBC: po 50 pb w lutym EBC ma rozważać podwyższenie stóp procentowych o 25 pb w marcu. W rezultacie EUR/USD znalazł się pod presją, co jest dość zrozumiałe zdaniem Ulricha Leuchtmanna, szefa działu FX w Commerzbanku.

Do tej pory można było mieć nadzieję, że między końcem cyklu podwyżek stóp Fed, a cyklem EBC może nastąpić okres, w którym EBC nadal będzie podnosił swoją główną stopę procentową, ale nie Fed. Takiej sytuacji nie mieliśmy od dawna i po raz kolejny jest coraz mniej prawdopodobne, że ją zobaczymy.

Bossa

To wystarczający powód, aby rynek na razie zrezygnował z kursu EUR/USD powyżej 1,0850. Moim zdaniem to zrozumiałe. Myślę, że mniejsze podwyżki stóp procentowych EBC byłyby na trwałe negatywne dla EUR przede wszystkim, gdyby europejscy bankierzy centralni zobowiązali się do tego zbyt mocno na spotkaniu w następnym tygodniu – napisano w raporcie.

W ocenie strategów to, co interesuje dla traderów Forex, to kwestia, czy dany bank centralny będzie działał wystarczająco szybko w przypadku szoku inflacyjnego i czy wdroży wystarczająco solidne środki zaradcze.

Jeżeli istnieje takie zaufanie, to dana waluta jest atrakcyjna. Jeśli przy inflacji na poziomie 9% EBC miałby rozważyć złagodzenie wysiłków w walce z inflacją, to zaufanie zostałoby nadszarpnięte – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułStill Crypto #6, czyli kalendarz nadchodzących wydarzeń ze świata kryptowalut
Następny artykułFunt odrabia straty. Dywergencja w polityce EBC i BOE nabiera znaczenia!
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.