Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spadnie poniżej 1,10. EBC wykorzysta 1,35 bln EURZgodnie z oczekiwaniami Europejski Bank Centralny (EBC) pozostawił w czwartek swoje stanowisko w polityce pieniężnej bez zmian. Analitycy z Danske Banku argumentują, że zgodnie z ich oczekiwaniami nie doszło do dyskusji na temat poziomów mnożnika. W najbliższym czasie nie widzą zmian w polityce EBC. Tymczasem eksperci z Rabobanku prognozują spadek pary walutowej EUR/USD do poziomu 1,10 w ujęciu sześciomiesięcznym. W piątek „edek” wzrasta oscylując przy poziomie 1,14.

  • Działania EBC wspierają PKB i inflację w strefie euro. Historycznie spotkania w lipcu przebiegały stosunkowo spokojnie
  • Nie omawiano zmianę mnożnika poziomów. Lagarde chwali sukces operacji płynnościowych (TLTRO)
  • Apetyt na ryzyko spadnie na skutek kolejnej fali Covid-19 i słabych danych gospodarczych ze strefy euro
  • Euro może zyskać w krótkim terminie za sprawą szczytu UE. EUR/USD spadnie poniżej 1,10

EBC: Ostrożnie optymistyczny i stabilny kurs – Danske Bank

Na wczorajszym spotkaniu, które było wyjątkowo spokojne, Christine Lagarde oświadczyła, że EBC oszacował, iż środki podjęte od marca do czerwca (tj. reakcje polityki pieniężnej na COVID-19) przyniosły skumulowany wpływ 1,3% na wzrost realnego PKB do 2022 r. i 0,8% inflacji do 2022 r.

Historycznie spotkania EBC w lipcu przebiegały stosunkowo spokojnie (z wyjątkiem 2012 r.). Czy program PEPP o wartości 1350 mld euro to ostateczny sufit, jak powiedziała członkini zarządu Isabel Schnabel? Jej jasna wypowiedź wskazała, że ​​jeśli nie pojawią się znaczące niespodzianki, których na razie decydenci nie widzą, to podstawy scenariusz zakłada wykorzystanie całej puli – napisano w raporcie.

Czy omawiano zmianę mnożnika poziomów? Nie. Lagarde kilkakrotnie chwaliła sukces operacji płynnościowych (TLTRO) i wydała ostrożnie optymistyczną ocenę dotychczasowych działań, dzięki czemu dochodzimy do wniosku, że bodźce EBC lub zmiana struktury jego instrumentów nie będą w najbliższym czasie brane pod uwagę – dodano.

Kurs EUR/USD spadnie poniżej 1,10 w ujęciu 6M – Rabobank

Ekonomiści z Rabobanku spodziewają się, że główna para walutowa EUR/USD będzie oscylować wokół poziomu 1,13 w perspektywie od jednego do trzech miesięcy, podczas gdy w perspektywie sześciomiesięcznej oczekują spadku poniżej 1,10.

W odpowiedzi na zmiany fundamentów EUR, zrewidowaliśmy w górę nasze prognozy dotyczące EUR/USD, spodziewając się wahań wokół poziomu 1,13 w ujęciu miesięcznym i trzymiesięcznym. Poza tym widzimy ryzyko kolejnego spadku poniżej 1,10 – wskazano w raporcie.

Uzasadnieniem tego poglądu jest założenie, że apetyt na ryzyko ponownie spadnie na skutek kolejnej fali Covid-19 lub powiązanych słabych wiadomości gospodarczych i korporacyjnych ze strefy euro.

Biorąc pod uwagę charakter bezpiecznej przystani USD, nadal oczekujemy spadku apetytu na ryzyko, który wesprze amerykańską walutę – dodano.

Mimo prognozy spadku eksperci wskazują, że euro może uzyskać dodatkowe wsparcie w perspektywie krótkoterminowej pod koniec tygodnia w związku ze szczytem UE.

Z technicznego punktu widzenia EUR/USD musiałby przekroczyć długoterminowy trend spadkowy wynoszący 1,1655, aby zanegować scenariusz spadkowy – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here