Naga MarketsEBC wyciąga wnioski z przeszłości, powiedziała Christine Lagarde
Christine Lagarde podczas konferencji EBC

Kurs euro stracił wczoraj 0,17 proc., po uprzednim wzroście do poziomu 1,1830 USD. Ze słów szefowej EBC Christine Lagarde wynika, że bank wyciągnął wnioski z przeszłych błędów i nie wycofa zbyt wcześnie bodźców, by nie zakłócić ożywienia gospodarczego.

Przedwczesne zaostrzenie polityki szkodliwe dla gospodarki  

Wystąpienie Lagarde miało miejsce w czwartek, po tym jak EBC opublikował komunikat dotyczący polityki pieniężnej. Uwagi Lagarde odbiły się echem na europejskim rynku obligacji skarbowych, gdzie inwestorzy upatrywali okazje w zadłużeniu najbardziej wrażliwych gospodarczo krajów regionu (Włochy i Hiszpania).— Oznacza to, że nowa strategia rzeczywiście wskazuje na zwrot w bardziej gołębim kierunku – napisał w raporcie Carsten Brzeski, ekonomista ING. 

Zmiana wytycznych EBC oznacza, że nawet jeśli inflacja znajdzie się na poziomie celu pod koniec horyzontu prognozy, bank centralny nie będzie zmuszony do zaostrzenia polityki. 

Urzędnicy przewidują obecnie, że wzrost cen wyniesie średnio zaledwie 1,4% w 2023 r., co sugeruje, że jakakolwiek podwyżka stóp nastąpi za kilka lat.

— Wyciągamy wnioski z przeszłych doświadczeń i najnowszej historii – powiedziała Lagarde. Szefowa EBC wskazała przy tym, że nowe wytyczne dla polityki pieniężnej mają na celu uniknięcie uniknięcie przedwczesnego zaostrzenia, które byłoby szkodliwe dla gospodarki.

fpmarkets

Kurs euro utrzymuje się ponad 1,1760 USD

Na koniec wczorajszej sesji, na parze walutowej EUR/USD uformował się niedźwiedzia formacja wskazująca na potencjał do dalszych spadków. Najpierw jednak sprzedający muszą pokonać jej minima oraz obszar w okolicach 1,1760 USD, na którym cena wspiera się w tym tygodniu.

invest

Kolejny kluczowy obszar znajduje się w obrębie okrągłego poziomu 1,17 USD i skupia tegoroczne minima. Dynamiczne opór zapewnia z kolei 20-dniowa średnia (środkowa wstęga Bollingera).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt szterling | lotos notowania | akcje cd projekt | nasdaq kurs | kruk kurs | notowania pkn orlen | btc news |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here