Naga Markets


Doniesienia o możliwym uregulowaniu przez Europejski Bank Centralny kwestii giełd kryptowalut pojawiły się w mediach po wypowiedzi Francois Villeroy de Galhau. Gubernator Banku Francji zasiadający również w Radzie Prezesów EBC stwierdził, że potrzebne są nowe przepisy w tej materii. 


W szczególności, powinniśmy wypracować zasady na jakich giełdy i platformy kryptowalut mają współgrać z gospodarką realną – stwierdził wczoraj w Londynie Villeroy.

Jego słowa od razu wywołały lawinę komentarzy oraz hipotez czy Europejski Bank Centralny rzeczywiście zabierze się za pełne uregulowanie rynku kryptowalut.

Lepiej późno niż wcale? 

Przedstawiciele Europejskiego Banku Centralnego, choć nie unikają tematu kryptowalut dość rzadko się wypowiadają w tej kwestii. Jak przyznała w lutym tego roku przewodnicząca Rady Nadzorczej EBC, Daniele Nouy “Bitcoin i regulacja kryptowalut nie jest szczególnie wysoko na liście priorytetów EBC”.

Nouy dodała jednak, że jeśli sytuacja w strefie euro rzeczywiście będzie tego wymagać, wówczas Bank zasiądzie nad przepisami dotyczącymi kryptowalut.

Ostatnie wypowiedzi gubernatora Banku Francji stoją jednak w opozycji do jego wcześniejszej retoryki – zauważają media branżowe. Jeszcze pod koniec 2017 roku, gdy Bitcoin zbliżał się do granicy $20000 Villeroy stwierdził: Musimy postawić sprawę jasno. Bitcoin to nie jest waluta, ani nawet kryptowaluta. To aktywo spekulacyjne. Jego wartość i ekstremalna zmienność nie ma żadnych podstaw ekonomicznych w związku z czym [Bitcoin] nie jest niczyją odpowiedzialnością. Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSnoop Dogg nową twarzą Ripple? Promuje majową konferencję
Następny artykułIle banki zarabiają na swoich klientach?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here