Naga MarketsEBC skutecznie osłabił euro. To koniec zwyżki na EUR/PLN? Kluczowym wydarzeniem kończącego się tygodnia na rynku walutowym było posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Mimo, że nie doszło podczas spotkania do konkretnych posunięć czy zmian, to jednak zapowiedź tego, że już na kolejnym posiedzeniu w grudniu bank przystąpi do działań, wywoła dużą reakcję na wykresach. Teraz rynki będą wyceniać obniżkę stóp procentowych w grudniu lub zwiększenie skali skupu aktywów. W dłuższej perspektywie euro może więc znaleźć się pod presją podaży.

  • EBC zatrzymał rajd na EUR/PLN
  • Zapowiedź działań w grudniu osłabia euro
  • Rynki grają pod kolejną obniżkę stóp procentowych w Strefie Euro

Taka podaż może być jednak ograniczona w stosunku do złotówki. Wiadomo, że powodem działań EBC będą fatalne statystki zachorowań na COVID-19. Druga fala pandemii dotyka także Polskę i także u nas ryzyko wprowadzenie pełnego lockdownu, powinno utrzymywać się na wysokich poziomie w kolejnych dniach, a nawet tygodniach. Po za tym, w RPP nie brakuje zwolenników niskich stóp procentowych, mimo że nie mam tak jasnych zapowiedzi jak z EBC.

Conotoxia

Kurs EUR/PLN zatrzymany na ważnym oporze

Na wykresie dziennym EUR/PLN widać, że kurs zaszedł, a nawet przekroczył szczyt z końca marca, kiedy wybuchała pierwsza fala pandemii na Starym Kontynencie. Technika w kontekście zapowiedzi EBC, może więc sprzyjać dokonaniu choćby płytkiej korekty. Warto pamiętać o poniedziałkowym odczycie PMI dla niemieckiego przemysłu. Wskaźnik ten rośnie od kilku miesięcy. Jeżeli jednak pojawi się wyraźne zahamowanie, może to zostać odebrane jako zapowiedź problemów w największej gospodarce Europy. To z kolei może wspomóc stronę podażową w krótkim okresie na EUR/PLN.

eurpln
Notowania EUR/PLN 31.10.2020


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here