Naga MarketseuroRynki finansowe wyceniają obecnie około 50% szans na obniżkę stóp procentowych w strefie euro o 10 punktów bazowych w tym miesiącu, zgodnie z wyceną na kontraktach futures we wtorek. Jednak decydenci Europejskiego Banku Centralnego wydają się nie spieszyć z podjęciem tej gołębiej decyzji. Z kolei analitycy z UOB prognozują dalszy kurs pary EUR/USD.


Zobacz również: Banki centralne pod presją. Carry trade na parze EUR/INR? – prognozy dużych banków

EBC: Rynki są pewne obniżki do września

Mario Draghi, prezes EBC

Kontrakty terminowe na rynku pieniężnym Eonia (referencyjna stopa międzybankowych operacji depozytowych typu O/N) wskazują na obniżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny podczas najbliższego spotkania 25 lipca o około pięć punktów bazowych (wzrost z około czterech punktów bazowych w zeszłym tygodniu). Według analityków przekłada się to na wycenę na około 50% szans na obniżkę stóp o 10 pb w lipcu. Z kolei obniżka do września jest w pełni oczekiwana przez rynki.

Ostatnie przyspieszenie obniżek stóp następuje po wypowiedziach polityków EBC w poniedziałek, że inflacja w strefie euro pozostaje niedopuszczalnie niska, a bank centralny będzie łagodził politykę, jeśli będzie to konieczne w celu zwiększenia presji cenowej.

Decydenci EBC nie muszą spieszyć się z obniżką stóp w lipcu – BBG

Siedziba EBC
Siedziba Europejskiego Banku Centralnego

Zgodnie z najnowszymi nagłówkami pojawiającymi się w sieci m.in. za pośrednictwem Bloomberga można odnieść wrażenie, że decydenci z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) nie widzą póki co potrzeby obniżania stóp w lipcu. Wiadomość ta wywołała agresywny impuls w górę podnosząc parę walutową EUR/USD na krótko powyżej poziom 1,1300.

Kurs euro do dolara we wtorek na interwale M15 2 7 19
Kurs euro do dolara we wtorek na interwale M15

Kurs EUR/USD powinien znaleźć opór na poziomie 1,1450 – UOB

Według strategów FX z Grupy UOB, para EUR/USD jest postrzegana jako borykająca się z silnym oporem na poziomie 1.1450.

Kurs euro pozostaje skonsolidowany. Ostatni impuls w górę uległ dalszemu osłabieniu i sprzedający zdołali znieść ponad połowę tego ruchu. Jeśli impuls wzrostowy będzie kontynuowany powinno dojść do przebicia lokalnego oporu 1,1375, co otworzy drogę do solidnego oporu na poziomie 1,1450. Jednak aby tak się stało kurs powinien wyjść z fazy rysowania formacji flagi i pozostać powyżej poziomu 1,1400, a w konsekwencji wybić 1,1450. Z drugiej strony spadek poniżej 1,1290 powinien oznaczać powrót do konsolidacji i ruchu bocznego – napisano w raporcie.

Zobacz również: EBC: Nadchodzi obniżka stóp procentowych o 20 pb oraz QE – prognozy dużych banków

Kurs euro do dolara we wtorek na interwale dziennym 2 7 19
Kurs euro do dolara we wtorek na interwale dziennym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here