Naga MarketsKurs euro spadnie do 1,05 USD, gdy EBC planuje rozszerzyć skup aktywówAnalitycy w Wells Fargo oczekują, że Europejski Bank Centralny (EBC) będzie dalej rozszerzać zakupy aktywów na lipcowym posiedzeniu. Twierdzą, że inflacja w kwietniu zwolniła, a strefa euro odnotowała rekordowy spadek wzrostu PKB w pierwszym kwartale. Według nich ryzyko jest wyraźnie związane z wcześniejszym ruchem banku centralnego. Z kolei eksperci z TDS uważają, że piątkowy rajd pary EURUSD w okolice 1,10 może być tymczasowy.

  • EBC zwiększy skup o kolejne 500 mld EUR
  • Bank centralny skupi się na monitorowaniu dotychczasowych działań
  • EURUSD z celem na 1,05, dołek z marca 2017 r. 

EBC prawdopodobnie rozszerzy zakupy aktywów – Wells Fargo

euroPKB w pierwszym kwartale strefy euro skurczył się o 3,8% kw./kw. i o 3,3% r./r., co stanowi największy rekordowy spadek od połowy lat 90.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie oczekujemy, że EBC zwiększy rozmiar swojego programu OIPE o kolejne 500 miliardów euro na lipcowym posiedzeniu i prawdopodobnie przedłuży ten program o kilka miesięcy. Uważamy, że przed dalszym łagodzeniem polityki pieniężnej EBC chce najpierw dokładnie monitorować gospodarkę i wskaźnik zachorowań na COVID-19, a także oceniać wpływ różnych operacji LTRO do końca drugiego kwartału. Główne ryzyko dla strefy dotyczy jednak wcześniejszego ruchu politycznego, a jego konsekwencje zależeć będą od stabilności włoskiego rynku obligacji – napisano w raporcie.

Kurs EURUSD: Ostatni ruch w górę okazją do sprzedania?

Według analityków z TD Securities ostatni rajd pary EURUSD do poziomu 1,10 jest szansą na krótkie pozycje.

Uważamy, że połączenie spowolnienia wzrostu, napięć politycznych i zmieniających się przepływów kapitału przyczynia się do negatywnego nastawienia do EUR – szczególnie wobec USD – wskazano w raporcie.

Kurs EURUSD wzrósł po czwartkowej decyzji EBC w sprawie dalszej polityki monetarnej. W ocenie ekspertów to wydarzenie nie było katalizatorem ostatniego ruchu. Sądzą natomiast, że głównym winowajcą są przepływy związane ze zrównoważeniem portfela na koniec miesiąca. W związku z tym prognozują, że niedawny ruch może szybko zostać zniwelowany.

Ostatni impuls wzrostowy nie zagroził póki co trwałym przebiciem kluczowego oporu około 1,10. W związku z tym uważamy, że ten ruch stanowi dobry punkt wyjścia do zainicjowania shortów na EURUSD. Bilans ryzyk sprzyja obecnie ruchowi w dół w związku z czym dodajemy tę pozycję do naszego portfela – dodano.

W raporcie poinformowano, iż miejsce wejścia dla krótkiej pozycji wypadło na poziomie 1,0950, z celem na test miniów z marca 2017 r. na poziomie 1,0495. Jednocześnie eksperci wskazali miejsce na stop-lossa na poziomie 1,1185.

Biorąc pod uwagę niepewności związane z obecnym otoczeniem geopolitycznym, możemy ponownie przemyśleć tę pozycję, jeśli w najbliższych dniach osiągniemy dzienne zamknięcie powyżej 1,10 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here