Naga Marketsdanske-bank-logoWczorajszy dzień z pewnością zapadnie w pamięci inwestorów, jednak na rynku nie można zbyt długo rozpamiętywać przeszłości. Europejski Bank Centralny mocno rozczarował rynek nieoczekiwanie jastrzębim zachowaniem, Danske zastanawia się co dalej?


Mocno niedźwiedzie pozycjonowanie na EUR/USD i niezwykle jastrzębi przekaz EBC spowodowały, że w krótkim czasie EUR/USD z rejonów 1,0560 znalazło się w okolicy nawet 1,0970.

Słaba, jak na szeroko zapowiadaną przez prezesa EBC Mario Draghiego, obniżka stopy depozytowej oraz brak jakichkolwiek szczegółów na temat przyszłego kształtu polityki EBC powinien wspierać EUR jeszcze przez jakiś czas, przynajmniej do momentu gdy nadzieje związane z USD znowu odżyją pełną mocą – przekonują analitycy Danske Bank.

EURUSD04.12
Jeden z potencjalnych scenariuszy na EUR/USD, zakładający utrzymanie się presji podażowej. Należy jednak uważać na odczyty NFP o godzinie 14:30

Trudno jak na razie określać prawdopodobny zasięg tej korekty napędzanej przez aktywowane zlecenia zabezpieczające. Pewnym natomiast jest, że strategia wyłapywania dziennych ruchów w najbliższym czasie z pewnością się sprawdzi. Najbliższym kluczowym wydarzeniem mogącym z powrotem skierować EUR/USD na tory zmierzające do parytetu, będzie spotkanie członków Rezerwy Federalnej. Dzisiejsze payrollsy będą kolejnym z serii potwierdzeń, że grudniowa podwyżka jest realnym scenariuszem rynkowym. Danske wciąż prognozuje presję podażową na EUR/USD, przynajmniej w terminie do trzech miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here