Naga MarketsKurs euro w górę. EBC przedłuży programy stymulacyjne do końca 2021 r., uważają ekonomiściWedług ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga, Europejski Bank Centralny przedłuży dwa kluczowe programy stymulacyjne do końca przyszłego roku. Będzie to miało na celu wsparcie gospodarek do czasu, gdy szczepionki będą wystarczająco szeroko dostępne, aby wzmocnić ożywienie. Kurs euro zyskuje dziś wobec głównych walut.

Pakiety stymulacyjne EBC

Respondenci przewidują, że decydenci dodadzą sześć miesięcy i 500 miliardów euro (608 miliardów dolarów) do programu awaryjnego skupu obligacji wartego 1,35 bln euro. Oczekuje się, że dojdzie do tego na wirtualnym spotkaniu 10. grudnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Ponadto, Rada Prezesów EBC ma udzielić nowych pożyczek długoterminowych bankom i wydłużyć okres, w którym otrzymują dodatkowe zachęty do utrzymania przepływu kredytów dla firm i gospodarstw domowych.

Pandemia może zostać powstrzymana przez ostatni postęp przy szczepionkach przeciw COVID-19. Jednakże, skutki gospodarcze, takie jak wysokie zadłużenie i większe bezrobocie, prawdopodobnie pozostaną z nami na dłużej.

Pozostają inne zagrożenia, m.in. walka Unii Europejskiej o uzgodnienie warunków wspólnego pakietu wydatków o wartości 1,8 biliona euro oraz brak porozumienia handlowego z Wielką Brytanią przed 31 grudnia br..

– Koniec kryzysu zdrowotnego, który obecnie wydaje się prawdopodobny w 2021 r., nie oznacza końca kryzysu gospodarczego. EBC najprawdopodobniej wyrazi gotowość do dopilnowania, aby ścieżkę do pełnego ożywienia nadal ułatwiała bardzo sprzyjająca płynność i warunki finansowe – powiedział Philippe Gudin z Barclays.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Kurs euro zyskuje do głównych walut

Notowania euro zyskują dziś do wszystkich głównych walut. Największe zyski wspólna waluta notuje wobec dolara nowozelandzkiego i australijskiego.

Z kolei najsłabiej radzi sobie z frankiem szwajcarskim, gdyż EUR/CHF pozostaje w okolicach otwarcia sesji. EUR/GBP o godz. 13:20 umacnia się 0,1 proc., a EUR/USD zyskuje 0,27 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here