Naga MarketsKurs euro do dolara europa kontynentAnalitycy z Grupy Bankowej Australii i Nowej Zelandii (ANZ) są zdania, że ​​Unia Europejska (UE) i Europejski Bank Centralny (EBC) potrzebują drastycznej zmiany dotychczasowego procesu myślowego, aby wdrożyć nowe bodźce fiskalne. Z kolei eksperci z MUFG uważają, iż kurs EURUSD pozostanie w najbliższych tygodniach w wąskim zakresie konsolidacji i dopiero przebicie oporu 1,12 USD otworzyłoby drogę do wyższych poziomów cenowych.


Zobacz również: Zwiększone perspektywy globalnego wzrostu – Deutsche Bank

UE potrzebuje zmian, aby umożliwić duży bodziec fiskalny – ANZ

euro Ponieważ Europejski Bank Centralny (EBC) rozszerza granice luzowania monetarnego, nasza uwaga skupia się na jego polityce fiskalnej. Potencjał w strefie euro (EA) wynosi obecnie około 2,0% PKB. Polityka fiskalna jest obliczana i ustalana przy użyciu wąskich kryteriów, opartych wyłącznie na deficycie budżetowym EA, co ogranicza rozwój ścieżki wydatków publicznych – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów nadzieja na wielkie zmiany fiskalne w EA prawdopodobnie umrze śmiercią naturalną. Szacują, że prawdopodobna jest ekspansja strefy zbliżona do przedziału 0,25-0,5% PKB w 2020 r.

Konieczna jest weryfikacja obecnych zasad fiskalnych i średnioterminowe ukierunkowanie na ustawienie nowych. Ramy polityki pieniężnej wymagają przeglądu, zwłaszcza w świetle znacznych podziałów wśród członków EBC, które pojawiły się w trakcie ostatniego luzowania – dodano.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!

Kurs EURUSD: Do dalszych wzrostów konieczne jest wybicie powyżej 1,1200 – MUFG

Analitycy banku MUFG zwracają uwagę, że gospodarka strefy euro zaczyna się stabilizować i wskazali, że para EURUSD będzie się poruszać w przedziale 1.0900-1.1250 w ciągu najbliższych tygodni.

Euro weszło w fazę konsolidacji w stosunku do dolara amerykańskiego. Po osiągnięciu 1 października najniższego poziomu 1,0879, kurs EURUSD od tamtego czasu nieznacznie wzrósł, ale nie był w stanie przekroczyć 200-dniowej średniej kroczącej na poziomie nieco poniżej poziomu 1,1200. Pozostawia to parę w wąskim przedziale od 1,1000 do 1,1200 – wskazano w raporcie.

usa europa unia europejskaAnalitycy zauważają, że zagrożenia dla euro spadły w ostatnim czasie. Ryzyko Brexitu bez porozumienia zostało przesunięte na 2020 r. negocjacje handlowe między USA i Chinami zmierzają w bardziej pozytywnym kierunku, a prezydent Trump postanowił nie nakładać wyższych ceł na import samochodów z UE, które mogłyby być kolejnym znaczącym ciosem w przemysł w Europie. Według ostatnich raportów prezydent Trump opóźnił swoją decyzję o kolejne sześć miesięcy.

Jednocześnie euro czerpie większe wsparcie z poprawy danych makroekonomicznych w strefie euro. Pojawiły się wstępne sygnały, że gospodarka strefy euro może być bliska odwrotu od najgorszego punktu spowolnienia. Wiodące wskaźniki, takie jak ankiety Sentix i ZEW, wyraźnie wzrosły w październiku, a twarde dane, w tym niemieckie raporty handlowe i zamówienia fabryczne, przekroczyły oczekiwania we wrześniu. Jednak EBC już rozpoczął przygotowania pod agresywne luzowanie, które osłabia potencjał wzrostu i zachęca do używania euro jako waluty finansowania. Konieczne byłoby zdecydowane przebicie na EURUSD powyżej poziomu 1.1200, aby przygotować grunt pod większy ruch wzrostowy – podsumowano.

Zobacz również: Wielka Brytania: BoE czeka na wybory i Brexit. Gospodarka opiera się recesji – oceniają duże banki

Kurs EURUSD na interwale dziennym. Poziom 1,12 to obecnie kluczowa zapora cenowa. tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym. Poziom 1,12 to obecnie kluczowa zapora cenowa. tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here