Naga Markets

Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) opublikował w środę raport, z którego wynika, że inflacja konsumencka w strefie euro przyspieszyła w sierpniu br. do 9,1 proc. z 8,9 proc. w lipcu br. To też sprawiło, że rynki finansowe zaczęły wyceniać perspektywę jeszcze większych podwyżek stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny, ponieważ rośnie presja na urzędników, aby zintensyfikować walkę z rekordową inflacją w regionie.

EBC podniesie stopy proc. do 2,25%

Rynki pieniężne wyceniają obecnie, że Europejski Bank Centralny podniesie stopy procentowe o 125 punktów bazowych do października br. Oznacza to dwie podwyżki odpowiednio o 50 pb. i 75 pb. w ciągu najbliższych dwóch posiedzeń.Docelowo, oczekuje się, że stopa depozytowa EBC wzrośnie do 2,25 proc. w przyszłym roku, co byłoby najwyższym poziomem od 2008 roku.

Wzrost oczekiwań dot. podwyżek stóp proc. EBC wynikać może także m.in. z ostatnich wypowiedzi jednego z członków Rady Prezesów Joachima Nigela, który wezwał do “silnej” reakcji na środowe dane podczas spotkania decydentów w przyszłym tygodniu.

Rynki pieniężne wyceniają obecnie około 67 punktów bazowych zacieśnienia w tej decyzji politycznej, co sugeruje, że podwyżka o trzy czwarte punktu jest postrzegana jako bardziej prawdopodobna niż nie.

Euro znów powyżej parytetu 

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że wzrost oczekiwań dot. dalszego zacieśniania polityki pieniężnej przez EBC przyczynił się do powrotu kursu euro powyżej parytetu z dolarem amerykańskim.

Handluj na rynku walutowym (i nie tylko) razem z NAGA i uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

XTB

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zloty | bitcoin wykresy | selvita akcje | kurs dolara australijskiego wykres | playway akcje | gpw kernel | asseco akcje rekomendacje | akcje cyfrowy polsat |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBenzyna, prąd i gaz – wszystko drożeje. Dokąd zmierza nasza gospodarka?
Następny artykułPixel Crow Games S.A. podsumowuje premierę Fire Commander i kreśli plany na przyszłość
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here