Naga Marketsbanknoty euro i dolarPomimo lepszych perspektyw solidnego odbicia w UE w II półroczu 2021 roku w wyniku wsparcia ze strony funduszu naprawczego i złagodzenia ograniczeń, jakiekolwiek zyski euro prawdopodobnie napotkają na opór ze strony Europejskiego Banku Centralnego (EBC), uważają analitycy Westpac. Jednocześnie eksperci z Danske Banku prognozują spadek pary EUR/USD do poziomu 1,15. „Edek” nieznacznie wzrasta pod koniec tygodnia oscylując w okolicach 1,21.

  • Wzrost prognoz dla strefy euro wynika z oczekiwań dotyczących złagodzenia większości ograniczeń w drugiej połowie 2021 r.
  • Przedstawiciele EBC podkreślili elastyczność zakupów w ramach programu PEPP
  • Pełna ratyfikacja Funduszu Odbudowy wydaje się nieuchronna, biorąc pod uwagę nadchodzące szczyty KE
  • EBC jedzie na wakacje. Bank ograniczy skup obligacji wzmacniając euro?

Kurs euro: EBC przeciwny wzrostom powyżej 1,22 USD – Westpac

UE opublikowała swoje kwartalne prognozy gospodarcze w tym tygodniu, w których wzrost gospodarczy w latach 2021 i 2022 jest wyższy w porównaniu z zimową prognozą (odpowiednio 4,2% z 3,7% i 4,4% z 3,7%). Wzrost wynika z oczekiwań dotyczących złagodzenia większości ograniczeń w drugiej połowie 2021 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przedstawiciele EBC podkreślili również elastyczność zakupów w ramach programu PEPP, których tempo zostało zwiększone do bieżącego kwartału i teraz wydaje się spowalniać w połowie roku. Pełna ratyfikacja Funduszu Odbudowy wydaje się nieuchronna, biorąc pod uwagę nadchodzące szczyty KE.

Chociaż wydaje się, że kurs EUR/USD ma sporą szanse przebić górne ograniczenie konsolidacji 1,17-1,22, urzędnicy EBC prawdopodobnie wyrażą zaniepokojenie, aby stłumić ruchy powyżej 1,22 – napisano w raporcie.

Kurs EUR/USD spadnie w kierunku 1,15 – Danske Bank

W drugiej połowie roku głównym scenariuszem Danske Banku pozostaje spadek pary EUR/USD w kierunku 1,15.

EUR/USD pozostanie powyżej 1,20 w krótkim okresie, jednak ostatecznie spadnie do poziomu 1,15. Spodziewamy się, że Fed zmieni swoje stanowisko na bardziej jastrzębie. Rosnący kurs dolara to będzie naszym zdaniem kluczowy temat w drugim półroczu – wskazano w raporcie.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here