Naga MarketsKurs euro trafia na opór. EBC ma swój sposób na "kontrolowanie krzywej dochodowości"Europejski Bank Centralny (EBC) naśladuje Bank Japonii czy też Bank Rezerw Australii, kontrolując koszty pożyczek rządowych. Działa jednak trochę inaczej, przez co wprost nie można tego nazwać kontrolą krzywej dochodowości. Kurs euro testuje dziś opór przy 1,2150 USD.

  • EBC chce ograniczyć różnicę w rentownościach obligacji gospodarek strefy euro
  • Strategia EBC jest podobna do tzw. kontrolowania krzywej dochodowości
  • Notowania euro testują dziś ważny opór

Skup obligacji EBC

EBC skupuje obligacje, aby ograniczyć różnice między rentownościami najsilniejszych i najsłabszych gospodarek strefy euro – uważają urzędnicy zaznajomieni ze sprawą. Jeden z nich uważa nawet, że bank centralny ma konkretne pomysły na temat właściwych spreadów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy od dawna zastanawiali się, czy bank centralny wyznacza jakieś ustalone poziomy, próbując ograniczyć rentowność obligacji. Najnowszy wgląd w strategię EBC rzuca światło na sposób, w jaki decydenci radzą sobie ze złożonością strefy euro, która utrudnia publiczne określenie poziomów obligacji.

Strategia przyjęta przez EBC wyjaśnia, dlaczego różnica między długiem włoskim a niemieckim pozostała niezwykle stabilna pomimo zbliżającego się upadku rządu włoskiego po tym, jak bank centralny zwiększył tempo skupu obligacji.

Różni się to od tak zwanej kontroli krzywej dochodowości stosowanej przez BoJ i RBA, które publicznie ogłosiły liczbowe wartości docelowe określonych stóp zwrotu obligacji. W przypadku BoJ jest to 0% na 10-letnich obligacjach skarbowych.

– Chociaż strategia ta jest podobna do kontrolowania krzywej dochodowości, „nazywają to czymś innym”. Mam wrażenie, że jest to ważna rzecz dla EBC, oni patrzą na to i tak naprawdę zazdroszczą Bankowi Japonii. Chcieliby mieć coś takiego – powiedział Christoph Rieger z Commerzbank AG.

Kurs euro odbił o 0,45 proc.

Notowania wspólnej waluty zyskały wczoraj 0,45 proc. wobec dolara amerykańskiego. Dziś natomiast kurs euro dalej się umacniał i przetestował już opór na poziomie 1,2150.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Zobaczymy, gdzie para walutowa EUR/USD zakończy dzisiejszą sesję. Jeśli utrzyma się pod oporem, wzrośnie szansa na ruch powrotny do wsparcia przy 1,2075. Alternatywnie, wybicie w górę odsłoniłoby dynamiczny opór w postaci 20-dniowej średniej kroczącej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here