Naga Markets
Christine Lagarde, prezes EBC

Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Zdaniem ekonomistów Commerzbanku, euro raczej się nie umocni, nawet jeśli bank centralny zapewni podwyżkę stóp o 75 punktów bazowych. W ich ocenie, podwyżka o 50 pb. byłaby bowiem rozczarowująca dla rynku.

Euro nie zyska na podwyżce stóp EBC

– Podwyżka o 50 punktów bazowych byłby rozczarowujący dla rynku, przede wszystkim jeśli EBC również zabrzmi ostrożnie, jeśli chodzi o przyszłe podwyżki. EBC nie może realistycznie dostarczyć więcej niż rynek już wycenił, tj. podwyżki o 75 punktów bazowych. Zatem nawet jeśli spełni oczekiwania rynku, euro raczej nie skorzysta z tej decyzji – wskazują eksperci Commerzbanku.Dodali oni jednak, że gdyby EBC mimo wszystko zmienił się w zdecydowanego przeciwnika inflacji i podniósł stopę o 75 punktów bazowych, brzmiąc jednocześnie restrykcyjnie, zaskakując tym samym rynek, euro dość szybko skoczyłoby powyżej parytetu. Prawdopodobieństwo, że tak się stanie jest jednak dość małe.

Wzrost euro może być chwilowy

Nieco inne zdanie mają eksperci TD Securities. Uważają oni bowiem, że dzisiejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego może wesprzeć wzrost euro, jeśli stopy zostaną podniesione o 75 punktów bazowych. Zaznaczają przy tym jednak, że ruch ten będzie prawdopodobnie krótkotrwały i euro powróci do spadków osuwając się nawet do poziomu 0,96 USD.

Handluj na rynku walutowym (i nie tylko) razem z NAGA i uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

– Wynik jest bliski rzutu monetą, ale ostatecznie opowiadamy się za podwyżką o 50 punktów bazowych podczas wrześniowej decyzji. Oba wyniki prawdopodobnie będą miały tę samą szeroką narrację i punkt końcowy; pytanie dotyczy raczej strategii 75/50/25 vs 50/50/50 podwyżek dla pozostałych decyzji politycznych w 2022 r. – przyznali ekonomiści TD Securities dodając, że rynki wyceniają podwyżkę o około 65 punktów bazowych, więc podwyżka o 75 punktów bazowych mogłaby łagodnie wesprzeć EUR w krótkim terminie. Niemniej jednak, perspektywy energetyczne są kluczowe i wskazują na wygasanie rajdów EUR/USD, w oczekiwaniu na poziom 0,96 w IV kwartale.

XTB

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat gpw | comarch akcje | dolar euro | kurs euro wykres | blik | akcje biomed lublin | kurs liry tureckiej prognozy | kurs liry tureckiej |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPara GBP/USD konsoliduje w pobliżu 1,14. Funt jest znów w defensywie
Następny artykułKursy walut NBP. Złoty w górę. Funt i euro tracą w czwartek 8 września 2022 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here