Naga MarketsKurs euro testuje 124,40 JPY. EBC nie chce iść w ślady Fed, informują źródła z banku centralnegoDecydenci Europejskiego Banku Centralnego (EBC) nie skłaniają się do podążania za Rezerwą Federalną (Fed) w kwestii osiągnięcia średniej stopy inflacji. Według źródeł, na które powołuje się Reuters, takie postępowanie wiązałoby ręce EBC.

  • Fed dąży do wypełnienia średniego celu inflacyjnego na poziomie 2 proc.
  • Źródła z EBC kwestionują zasadność polityki średniej stopy inflacji
  • Decydenci EBC nie chcą stwarzać oczekiwań niemożliwych do spełnienia

EBC potrzebuje elastyczności

W sierpniu Rezerwa Federalna zapowiedziała, że będzie dążyć do średniej inflacji na poziomie 2 proc. w nieokreślonym przedziale czasowym. Oznacza to, że okresy, w których ceny rosły zbyt wolno muszą być rekompensowane okresami szybszych wzrostów. Odwrotna sytuacja miałaby miejsce, gdyby ceny rosły zbyt szybko.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Źródła z banku centralnego wyrażają obawy, co do zasadności tej polityki, gdy w gospodarkach ceny pozostają w stagnacji mimo bardzo niskich, a nawet ujemnych stóp procentowych.

Decydenci z EBC uważają przy tym, że trzymanie się średniej stopy inflacji może spowodować błędne wnioski wyciągane przez rynki odnośnie przyszłych decyzji banku centralnego. Rynki finansowe mogłyby wtedy opierać swoje wnioski na tym, gdzie w danym momencie przypada średnia stopa inflacji.

– Chcemy elastyczności, aby przeciętny cel nie przyniósł nam korzyści – powiedziało jedno ze źródeł.

– Nie chcesz stwarzać oczekiwań, których nie możesz spełnić – mówi inne źródło.

Kurs euro testuje wsparcia w okolicach 124,40 JPY

Tymczasem, kurs euro do jena osunął się dziś głębiej do wsparcia przy 124,40 w następstwie wczorajszego spadku o 0,41 proc. Wszystko zależy teraz od tego, czy kupujący zdołają obronić wsparcie.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Jeśli byki utrzymają kontrolę, notowania EUR/JPY mogą dalej kierować się do strefy oporu przy 126,50. W przeciwnym razie ponownie odsłonięty zostanie obszar w okolicach 122,80.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here