Naga MarketsKurs euro/funt na wsparciu. Ekonomiści uważają, że EBC nie będzie potrzebował większej stymulacjiKurs euro / funt dotarł do ważnego wsparcia. Według ankiety Bloomberga, Europejski Bank Centralny (EBC) nie będzie musiał ponownie zwiększać bodźca monetarnego, aby wyciągnąć gospodarkę strefy euro z obecnego kryzysu.

  • Większość ekonomistów uważa, że EBC wykorzysta pandemiczny program skupu aktywów w całości
  • Analitycy nie spodziewają się podwyżki stóp w strefie euro przez conajmniej 2 lata
  • Notowania euro w relacji do funta tracą w tym tygodniu ok. 1,3 proc.

Stymulacja wystarczy, a podwyżek stóp nie będzie

Ekonomiści stwierdzili, że ostatnie lockdowny związane z pandemią i prawdopodobna recesja w strefie euro nie wystarczą, aby zmusić urzędników do przebudowy bardzo luźnej polityki, której kierunek wyznaczyli w grudniu 2020 r. Oznacza to, że program awaryjnego skupu obligacji o wartości 1,85 bln euro zostanie zatrzymany zgodnie z planem w marcu 2022 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Większość ekonomistów stwierdziła, że ​​pakiet kupna obligacji zostanie w pełni wykorzystany. EBC stwierdził natomiast, że może nie wydać wszystkiego i tak też sądzi 32% ankietowanych analityków. Ponadto, ekonomiści nie spodziewają się podwyżki stóp procentowych w strefie euro przez conajmniej kolejne dwa lata.

– EBC będzie opierał się na grudniowej rekalibracji, powtarzając, że to wystarczy. Jednocześnie EBC powtórzy swoje zobowiązanie do ponownego dostosowania ustawień polityki, jeśli nowe wydarzenia będą tego wymagały – powiedział Bas van Geffen, ekonomista w Rabobank.

Euro silnie traci do funta

Notowania wspólnej waluty tracą w tym tygodniu dość znacznie do funta szterlinga. Osunięcie na parze walutowej EUR/GBP od poniedziałku to około 1,3%.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Kurs euro/funt dotarł jednak ważnej strefy wsparcia w okolicach 0,8870 GBP, która broni przed spadkami od czerwca ubiegłego roku. Jeśli przełamanie otwierałoby drogę w kierunku 0,8680 GBP.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here