Naga MarketsBitcoin pod presją w nowym tygodniu. EBC chce nowej definicji stablecoinówEuropejski Bank Centralny (EBC) uważa, że termin „stablecoin” powinien zostać zastąpiony czymś mniej „zagmatwanym” lub potencjalnie „nie wprowadzającym w błąd”. Główna instytucja finansowa strefy euro stwierdziła we wtorkowym raporcie, że odpowiednio zaprojektowane i dobrze regulowane aktywa cyfrowe mogą podlegać tej nazwie, ale istniejące przykłady nie są w stanie spełnić kryteriów jakie sugeruje termin „stablecoin”. Tymczasem główna kryptowaluta Bitcoin znosi zeszłotygodniowy wzrost ponownie odbijając się od poziomu 11000 USD.

  • Niskie stopy procentowe zniechęcają inwestorów do przechowywania wartości w stablecoinach
  • Nowe sformułowanie lepiej odróżniłoby stablecoiny od walut fiducjarnych
  • Zmiana nazwy pomogłaby również oddzielić prywatne inicjatywy od inicjatyw banków centralnych

EBC chce nowej definicji stablecoinów

Bitcoin cc30-stronicowy raport EBC stwierdza, że wzrost stablecoinów w Europie może spowodować ich coraz częstsze wykorzystywanie jako nowej metody płatności lub alternatywnego sposobu przechowywania wartości.

Termin „stablecoin” odnosi się do aktywów cyfrowych, które mają minimalne wahania cen, zazwyczaj są zabezpieczone lub powiązane z aktywami takimi jak waluta fiducjarna lub złoto.

EBC twierdzi, że niskie stopy procentowe prawdopodobnie usuwają wiele zachęt dla inwestorów do przechowywania wartości w stablecoinach. Jednak bank centralny sugeruje, że konsumenci nadal mogą zostać zdezorientowani lub wprowadzeni w błąd przez mylącą nazwę.

Po ustanowieniu zasad regulacyjnych i zdefiniowaniu terminu „stablecoin” stwierdzamy, że powinien on zostać zastąpiony taką terminologią, aby nie sugerował obietnicy stabilności emitenta – napisał EBC.

Nowe sformułowanie lepiej odróżniłoby stablecoiny od walut fiducjarnych i służyłoby również do rozróżnienia różnych typów stablecoinów – na przykład tych zabezpieczonych przez inne aktywa od algorytmicznych, podkreślił bank centralny.

Zmiana nazwy pomogłaby również oddzielić prywatne inicjatywy od inicjatyw banków centralnych – znanych w branży jako waluty cyfrowe banków centralnych (CBDC).

Niedawno szefowa EBC Christine Lagarde stwierdziła, że ​​cyfrowe euro może stać się realną alternatywą dla istniejących kryptowalut, a także zapobiec utracie suwerenności monetarnej strefy euro na rzecz prywatnych firm. Stanowczo twierdzi, iż cyfrowe euro mogłoby być uzupełnieniem gotówki, a nie jej substytutem.

Bitcoin ponownie w dół po teście w okolicach 11000 USD

Notowania BTC/USD po dotarciu w czwartek do poziomu 11000 USD i lekkim naruszeniu tego oporu, spadły w piątek i przedłużyły ten impuls na początku nowego tygodnia docierając w rejon 10300 USD. Tym samym kurs nadal pozostaje uwięziony między psychologicznym poziomem wsparcia 10000 USD, a ww. oporem. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron może zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here