Naga MarketsEBC może zaskoczyć rynki w przyszłym tygodniu? Komentuje Krzysztof Adamczak
Christine Lagarde, szefowa EBC

Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) pod koniec sierpnia zaskoczyła rynki zmieniając swoje podejście do celu inflacyjnego, sygnalizując jednocześnie dłuższy okres utrzymania niskich stóp procentowych. Ruch ten doprowadził do silnej deprecjacji kursu dolara amerykańskiego, który testował ponad dwuletnie minima. W przyszłym tygodniu swoje posiedzenie planuje natomiast Europejski Bank Centralny (EBC), a inwestorzy zadają sobie pytanie czy podobnie jak FED zaskoczy rynki pogłębieniem akomodacyjnej polityki monetarnej. Więcej na ten temat w rozmowie z Krzysztofem Adamczakiem, dealerem walutowym Walutomat.pl.

  • Kurs dolara po teście dwuletnich minimów odrabia część strat. W efekcie para walutowa EUR/USD odbija od oporu 1,20 USD
  • W tym tygodniu dolar nadal czeka na ważną publikację, a mianowicie piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy (za sierpień)
  • Posiedzenie EBC zaplanowane jest na przyszły czwartek (10 września), a jego wyniki rynek pozna o 13:45

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro (EUR/USD) konsoliduje na wielomiesięcznych maksimach. NFP i EBC mogą to jednak zmienić

Testowany przez eurodolara we wtorek poziom 1,20 USD był najwyższym od dwóch lat, jednak zamknięcie sesji utrzymało się w ramach wakacyjnej konsolidacji. Jej dolne ograniczenie pokrywa się z minimami sierpniowymi na wysokości 1,17 USD i wiele wskazuje na to, że jeżeli NFP pozytywnie zaskoczy, a EBC pójdzie w ślady Fed-u, to zostanie ono ponownie przetestowane:

EUR/USD na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Strefa euro i Stany Zjednoczone w różny sposób reagują na pandemię, a amerykański rynek jest dużo bardziej czuły na uderzenia związane z koronawirusem. Z drugiej jednak strony historia pokazuje, że lokalna gospodarka potrafi się szybciej odbudowywać. Znaleźliśmy się więc w punkcie przegięcia, w którym doceniamy euro jak sobie radziło do tej pory, ale powoli będziemy doceniać odbicie kondycji gospodarczej w USA – komentował Krzysztof Adamczyk. Jego zdaniem już wkrótce kurs EUR/USD powinien się silniej osłabiać, a impulsem ku temu będzie piątkowy raport z rynku pracy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar odbija, para walutowa EUR/USD traci przed raportem NFP
Następny artykułJR Holding wprowadzi Saule Technologies na giełdę do połowy 2021 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here