Naga MarketsBenoit Coeure, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego, powiedział, że LibraCoin Facebooka nie zostanie uruchomiony, dopóki globalne organy regulacyjne nie będą zadowolone z jego projektu i działania.

Rozmawiając z Reutersem podczas szczytu G7 w Chantilly, we Francja 18 lipca, Coeure powiedział, że proponowany stablecoin Facebooka musi być zagwarantować swoich użytkownikom pełne bezpieczeństwo pod każdym względem.

„Od pierwszego dnia musi być bezpieczny, solidny i odporny. To nie jest proces uczenia się: albo działa, albo nie”

-powiedział.

Coeure stwierdził, że zagwarantowanie pełnej ochrony prywatności użytkowników i praw własności może wymagać poważnego rozważenia i długich dyskusji ze strony organów regulacyjnych:

„W dalszej części możemy stwierdzić, że istnieją luki lub niespójności, które wymagałyby długotrwałej dyskusji regulatorów na temat tego, jak to zrobić inaczej. Władze nie pozwolą, aby takie projekty miały miejsce, zanim nie udzielą odpowiedzi na nasze pytania i nie będziemy mieć odpowiednich ram regulacyjnych. ”

LibraCoin – potrzeba regulacji

Na początku tego miesiąca Coeure wezwał do szybkich działań ze strony globalnych regulatorów w odniesieniu do LibraCoin. Urzędnik EBC powiedział, że zezwolenie na wprowadzenie zupełnie nowego aktywa, takiego jak waluta Facebooka na tak dużą skalę, bez odpowiednich regulacji i zabezpieczeń, byłoby nieodpowiedzialne.

Coeure stwierdził również, że szybki rozwój aktywów cyfrowych i kryptograficznych ujawnił luki i braki w istniejących strukturach regulacyjnych i pokazał, jak banki zbyt powolnie reagują na tego typu nowe inicjatywy na rynkach

„Wszystkie te projekty są raczej użytecznym sygnałem alarmowym dla organów regulacyjnych i władz publicznych, ponieważ zachęcają nas do postawienia szeregu pytań i mogą sprawić, że poprawimy sposób, w jaki działamy”

-powiedział.

Oficjalna grupa robocza G7 ds. stablecoinów – powstała w wyniku inicjatywy Francji – będzie podobno badać kwestię LibraCoin. Ma wkrótce przedstawić wyniki swoich analiz.

Waluta Facebooka budzi ogromne emocje. Szef Fed uważa, że sprawę powinno się dokładnie zbadać. Demokraci w USA uważają, że duże firmy technologiczne nie powinny w ogóle móc emitować swoich cyfrowych walut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here