Naga MarketsKurs euro uległ ostatniego dnia października br. gwałtownej deprecjacji. Po kilku dniach spokojnych wzrostów, od wczoraj znów obserwujemy jego spadki względem dolara amerykańskiego. Ekonomiści MUFG podejrzewają, że tendencja ta może być w najbliższym czasie jeszcze kontynuowana. Dostrzegają oni bowiem oznaki zwiększonego sceptycyzmu wobec poglądu europejskiego banku centralnego, że inflacja okaże się “przejściowa”.

Kurs euro spadnie do 1,14 USD

– Uważamy, że jeśli jest jakiś bank centralny w grupie G10, który może wiarygodnie argumentować, że pozostaje daleko w tyle za większością innych banków centralnych w kwestii podnoszenia stóp, to jest to właśnie EBC. Prezes EBC Lagarde powtórzyła w październiku, że warunki do podniesienia stóp nie zostały spełnione i poważnie wątpimy, by blisko 20 pb zacieśnienia do 2022 r. zostało zrealizowane w najbliższym czasie w ramach zaktualizowanych prognoz EBC – wskazali ekonomiści MUFG dodając, iż w związku z tym oczekują dalszej deprecjacji kursu euro przynajmniej do pierwszego kwartału 2022 r.Ich zdaniem, kurs euro osunie się na przestrzeni najbliższych pięciu miesięcy do 1,14 USD, co byłoby najniższym poziomem od lipca 2020 r.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i dowiedz się
jak wykorzystać formacje cenowe i formacje świecowe w tradingu

EURUSD Daily

W ocenie ekspertów, pomimo wzrostu inflacji w październiku do 4,1 proc. z 3,4 proc., EBC pozostanie “nieugięty” w swoich poglądach, co ograniczy spekulacje na temat wyższych stóp proc.

Zakładają oni, że decydujące znaczenie będzie miało grudniowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.

– Lagarde bardziej jednoznacznie wypowiedziała się na temat zakończenia PEPP w marcu, stąd ważne będzie, jaką formę przyjmie nowy program APP – wskazują ekonomiści dodając, iż tempo zakupów w ramach APP będzie prawdopodobnie większe niż obecne 20 mld EUR miesięcznie, ale prawdopodobnie nie będzie znacząco większe (raczej 30-40 mld EUR niż 40-50 mld EUR), więc nastąpi gwałtowne spowolnienie QE.

Zwracają oni jednak uwagę, że kurs walutowy jest ceną względną, a biorąc pod uwagę, że większość banków centralnych G10 (w tym BoJ, SNB i Riksbank) podniesie stopy w przyszłym roku, odświeżony program APP z większą elastycznością (limit 33% zwiększony do 50%) wzmocni agresywnie luźne nastawienie EBC.

W ocenie ekspertów, EBC rozważy podwyżkę stóp proc. dopiero w 2023 roku i dopiero wówczas może nastąpić większe odreagowanie na notowaniach pary EUR/USD.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn orlen | lotos akcje notowania | gpw lpp | cena akcji eurocash | dom development kurs akcji | kurs korony czeskiej | dow jones index | kurs kryptowaluty |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułDino: Bardzo prawdopodobny jest start budowy kolejnego centrum logistycz. w 2022
Następny artykułPies związany z kryptowalutą dogecoin (DOGE) skończył 16 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here