Naga Marketsgoldman-sachs-logoNajgłośniejszym wydarzeniem zeszłego tygodnia pozostaje decyzja EBC i następująca po niej konferencja prasowa Mario Draghiego. Spoglądając na wykres, spory skok zmienności na EUR/USD może szokować. Dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze o co tak na prawdę chodzi, analitycy Goldman Sachs przygotowali krótki komentarz z wyjaśnieniami.


Patrząc na wykres EUR/USD w interwałach niższych niż tygodniowy lub dzienny, można się przerazić – skąd taka zmienność?! Odpowiedzią oczywiście jest czwartkowe spotkanie EBC i wynikające z tego decyzja o obniżce wszystkich stóp procentowych.

Optymizmu, tuż po ogłoszeniu decyzji, próżno było słuchać i EUR/USD było mocno sprzedawane przez obecne na rynku niedźwiedzie. Do czasu rozpoczęcia się sesji Q&A, która rozpoczęła się po godzinie 14:30 EUR/USD spadło ponad 100 pips.

Gdy rynek dowiedział się z ust Mario Draghiego, że ostatnia obniżka była tą ostatniąm stało się jasne, że EBC wystrzelało się z wszystkich naboi. Euforia zakupów powiększyła się, gdy ogłoszono również skup europejskich obligacji korporacyjnych:

chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here