Naga MarketsEBC i Fed powstrzyma się od kolejnych interwencji - uważają ekonomiściNa przestrzeni najbliższego tygodnia poznamy decyzje monetarne aż trzech banków centralnych: Banku Japonii (BoJ), amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FOMC) oraz Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Inwestorzy są jednak dalecy od prognozowania jakichkolwiek zmian w polityce pieniężnej. Ich zdaniem najbliższe posiedzenia nie wpłyną w znacznym stopniu na notowania popularnych walut.

EBC i Fed utrzymają stopy proc. bez zmian

Mimo że decydenci polityczni są pod sporą presją, aby zrobić więcej dla wsparcia swoich gospodarek w czasie kryzysu gospodarczego spowodowanego wybuchem globalnej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, to jednak oczekiwania rynkowe przed nadchodzącymi posiedzeniami nie zakładają, by Rezerwa Federalna i Europejski Bank Centralny miały zasygnalizować kolejne luzowanie polityki monetarnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: SNB dokonał największej interwencji od Czarnego Czwartku!
Bank zamierza osłabić CHF

Opcje walutowe na euro wzrosły w minionym tygodniu do jednego z najwyższych poziomów od dwóch lat, ponieważ inwestorzy dostosowali swoje pozycje przed podjęciem decyzji politycznych. Bloomberg zwraca także uwagę, że spread pomiędzy sugerowaną a zrealizowaną zmiennością euro-dolara jest bliski parytetowi.

Według sondażu przeprowadzonego przez Bloomberga wśród ekonomistów wynika, że większość ekspertów spodziewa się, iż Europejski Bank Centralny nie zmieni poziomu stóp procentowych podczas najbliższego posiedzenia. Część z nich dostrzega jednak szanse, że Rada Prezesów zwiększy rozmiar swojego programu skupu aktywów.

W kontekście posiedzenia Fed-u, które odbędzie się 28-29 kwietnia spodziewają się oni, że Rada Gubernatorów może nie ujawnić żadnych dodatkowych wskazówek dotyczących przyszłości. Inwestorzy mogą więc zostać zmuszeni do polegania jedynie na komentarzach prezesa Powella w celu rozszyfrowania kolejnych ruchów banku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrezes PKN Orlen: W ciągu 2 miesięcy przedstawimy plan synergii z Energą
Następny artykułPrezes PKN Orlen: Decyzja ws. sposobu realizacji Ostrołęki C – w ciągu miesiąca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here