Naga MarketsChristine Lagarde, prezes EBC

Zgodnie z oczekiwaniami rynkowymi, Europejski Bank Centralny (EBC) utrzymał w czwartek stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Uwagę przykuwa jednak znajdujący się we wstępie komunikatu zapis wskazujący, iż EBC dopuszcza możliwość niższego tempa skupów w ramach pandemicznego programu PEPP. Kurs euro próbuje zyskiwać. Inwestorzy nadal czekają jednak na konferencję prasową z udziałem Christine Lagarde, która rozpocznie się o godzinie 14:30. Prezes EBC omówi wówczas czynniki leżące u podstaw tych decyzji.

  • Europejski Bank Centralny utrzymał stopy proc. na niezmienionych poziomach 
  • EBC dopuszcza jednak niższe tempo PEPP
  • Program będzie jednak kontynuowany przynajmniej do marca 2022 r.
  • Kurs euro utrzymuje się stabilnie powyżej 1,18 USD

Inflacja kluczowa dla wzrostu stóp proc.

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego zdecydowała podczas wrześniowego posiedzenia, że stopa procentowa podstawowych operacji refinansujących oraz stopy kredytu w banku centralnym i depozytu w banku centralnym pozostaną na niezmienionym poziomie, odpowiednio: 0,00%, 0,25% oraz −0,50%.– Wspierając swój symetryczny dwuprocentowy cel inflacyjny i zgodnie ze strategią polityki pieniężnej, Rada Prezesów oczekuje, że podstawowe stopy procentowe EBC pozostaną na obecnym lub niższym poziomie do czasu, gdy inflacja osiągnie poziom 2% na długo przed końcem w horyzoncie projekcji i trwale do końca horyzontu projekcji, i ocenia, że ​​odnotowany postęp inflacji bazowej jest wystarczająco zaawansowany, aby odpowiadał stabilizacji inflacji na poziomie dwóch procent w średnim okresie. Może to również oznaczać okres przejściowy, w którym inflacja jest umiarkowanie powyżej celu – czytamy w komunikacie po posiedzeniu EBC.

Oznacza to, że stopy procentowe pozostaną na obecnym lub niższym poziomie do momentu, kiedy inflacja osiągnie cel na poziomie 2%.

Istotny jest jednak fakt, iż na podstawie wspólnej oceny warunków finansowania i perspektyw inflacji Rada Prezesów ocenia, że ​​korzystne warunki finansowania można utrzymać przy umiarkowanie niższym tempie skupu aktywów netto w ramach pandemicznego programu zakupów awaryjnych (OIPE) niż w poprzednich dwóch kwartałach.

Kurs euro nieznacznie zyskuje

spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro próbuje zyskiwać w pierwszych minutach po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Przedostał się on nawet ponad opór w wysokości 1,1834, choć to czy się tam utrzyma na dłużej zależeć będzie z pewnością od wydźwięku konferencji prasowej, która rozpocznie się o godz. 14:30.

Autor poleca również:

invest

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs akcji | mbank akcje prognozy | pgnig giełda | kghm notowania | prognozy kryptowalut | tauron gpw | kantorowy kurs korony islandzkiej | selvita akcje notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułEBC podąży śladami Fed. EUR/USD przetestuje obszar powyżej 1,20
Następny artykułJak zainwestować w technologię mRNA? Inwestowanie (z) głową
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here