Naga MarketsTuuli Koivu, analityk z Nordea Markets uważa, że biorąc pod uwagę słabe perspektywy gospodarcze, niską inflację bazową i oczekiwania inflacyjne dla strefy euro, więcej bodźców jest w przygotowaniu przez Europejski Bank Centralny. Z kolei analitycy ING sugerują, że kurs EUR/CHF prawdopodobnie spadnie do poziomu 1,05 w najbliższym czasie.


EBC: Więcej bodźców we wrześniu – Nordea Markets

draghi
Martio Draghi, Prezes EBC

EBC starannie przygotowuje grunt pod nowy pakiet stymulacyjny w ostatnich tygodniach. Przemówienia wygłoszone przez Draghiego i głównego ekonomistę Lane’a zostały zinterpretowane jako wsparcie dla dalszego łagodzenia polityki monetarnej. Główną motywacją dla nowej rundy łagodzenia jest to, że perspektywy makroekonomiczne pozostały wysoce niepewne, a inflacja bazowa nie wykazała wyraźnych oznak przyspieszenia bliższego celowi EBC. Ponadto rynkowe oczekiwania inflacyjne są bardzo niskie, co budzi obawy o wiarygodność EBC.

Pomimo programu TLTRO i QE, względna płynność wskazuje na możliwe wzrosty na EUR/USD. Uważamy, że ostatnie dane ekonomiczne były wystarczająco pozytywne, aby opóźnić decyzję do września, kiedy zostaną opublikowane nowe prognozy makroekonomiczne ekspertów EBC. Wiele może zależeć od danych PMI opublikowanych na dzień przed spotkaniem. Słabe perspektywy wśród firm mogą być wystarczającym bodźcem do zwrócenia uwagi prezesów, którzy do tej pory nie widzieli potrzeby wprowadzenia dalszych bodźców niezbędnych do wsparcia nowego pakietu łagodzenia – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów najważniejsze rzeczy do śledzenia na posiedzeniu EBC 25 lipca to czy Rada Prezesów EBC jest gotowa podjąć decyzję o dalszym łagodzeniu już teraz oraz jak ujednolicona jest Rada Prezesów, jeśli chodzi o perspektywy gospodarcze i ryzyko wokół niej.

Oczekujemy, że więcej bodźców pojawi się dopiero we wrześniu – dodano.

Kurs EUR/CHF spadnie wraz ze wzrostem oczekiwań EBC w zakresie QE – ING

Analitycy ING sugerują, że kurs EUR/CHF prawdopodobnie spadnie do poziomu 1,05 latem tego roku, ponieważ rosną oczekiwania na luzowanie ilościowe EBC.

Frank szwajcarskiSzwajcarski Bank Narodowy będzie musiał stawić czoła temu samemu rodzajowi presji (drukowanie pieniędzy EBC), co skłoniło ich do rezygnacji z poziomu 1,20 EUR/CHF w styczniu 2015 roku. Nasz zespół obserwuje sygnały, że wicepremier Włoch Matteo Salvini może wycofać swoją partię Ligi z rządu, co wywołałoby przedterminowe wybory. Biorąc pod uwagę nasz pogląd na to, że dolara w tym roku spadnie, widzimy również szansę na przełamanie pary USD/CHF poniżej 0,97 przy wyższej zmienności – podsumowano.

Kurs EURCHF na interwale tygodniowym w piątek
Kurs EURCHF na interwale tygodniowym w piątek


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here