Naga MarketsKurs pary EUR/USD czeka na ostateczny wynik wyborów, ponieważ silny bodziec fiskalny znacznie osłabiłby dolara. Europejski Bank Centralny (EBC) prawdopodobnie złagodzi politykę w grudniu, ale pomimo obaw realne rentowności powinny wspierać euro, twierdzą eksperci z ANZ. “Edek” oscyluje w środę w okolicach otwarcia w obliczu niepewności związanej z wyborami.

  • Bank centralny jest gotowy do wdrożenia w grudniu nowych środków wspierających
  • Wygrana Bidena w wyborach prezydenckich byłaby korzystna dla euro
  • Interwencja werbalna EBC może spowolnić wzrost euro, ale go nie odwróci jego tendencji wzrostowej

EUR/USD pozostanie w zakresie 1,20-1,25 – ANZ

Europejski Bank Centralny jest gotowy do wdrożenia w grudniu nowych środków wspierających schorowaną gospodarkę europejską, powiedział w środę polityk banku Pablo Hernandez de Cos.

Jest wysoce prawdopodobne, że w grudniu ponownie dodamy bodźce monetarne do tego, co zostało dotychczas wdrożone – powiedział De Cos.

Tymczasem eksperci z ANZ uważają, że zwycięstwo Bidena jest nieco bardziej prawdopodobne i przyniosłoby również bardziej wielostronne podejście do globalnego handlu, co byłoby korzystne dla euro.

Chociaż EBC jest zaniepokojony aprecjacją euro, niewiele może on zrobić z siłą napędzaną egzogenicznie – napisano w raporcie.

W ich ocenie na szczeblu krajowym ożywienie w strefie euro jest zagrożone osłabieniem. Liczba nowych przypadków COVID-19 wzrosła, a rządy ponownie wprowadzają środki ograniczające, w tym godzinę policyjną. Środki te stanowią przeszkodę dla sektora usług i zwiększają presję deflacyjną.

Oczekujemy, że EBC ponownie złagodzi politykę, prawdopodobnie poprzez luzowanie ilościowe, na spotkaniu w grudniu. Ujemna inflacja utrzymuje jednak realne rentowności strefy euro na wysokim poziomie w porównaniu z USA, wzmacniając euro. Interwencja werbalna może spowolnić wzrost euro, ale go nie odwróci jego tendencji wzrostowej. Bilans ryzyk wskazuje na ruch w zakresie 1,20-1,25 na parze EUR/USD – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale jednominutowym po publikacji danych, tradingview
Kurs EURUSD na interwale jednominutowym po publikacji danych, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here