Naga MarketsEBC chce zaprojektować cyfrowe euro, które będzie bardziej energooszczędne niż bitcoinEuropejski Bank Centralny, dołącza do rosnącego grona instytucji finansowych, które chcą być przyjazne kryptowalutom. Tym samym, EBC ogłosiło decyzję o „uruchomieniu projektu w celu przygotowania się do ewentualnej emisji cyfrowego euro”.

EBC z planem projektu cyfrowego euro

Sprawdzimy, w jaki sposób cyfrowe euro mogłoby być zaprojektowane i dystrybuowane dla wszystkich członków znajdujących się w strefie euro – napisano w oficjalnym tweecie EBC.Zgodnie z komunikatem prasowym z 14 lipca, Rada Zarządzająca EBC rozpoczęła fazę dochodzenia w celu zaprojektowania cyfrowego euro. Faza ta ma trwać dwa lata. W tym czasie Eurogrupa zaprojektuje cyfrową walutę skoncentrowaną na “preferencjach użytkowników i poradach technicznych udzielanych przez kupców i pośredników.”

Dzieląc się większą ilością spostrzeżeń, oficjalne oświadczenie EBC podkreśliło również ich sukces w identyfikacji różnych sposobów ochrony prywatności użytkowników, zgodnie z krajowymi wymogami GDPR.

Potrzeby energetyczne cyfrowego euro byłyby niezauważalne, w porównaniu do zużycia energii i negatywnego wpływu na środowisko kryptowalut, takich jak bitcoin – dodał EBC w swoim komunikacie.

Jeden z członków zarządu EBC, Fabio Panetta, wyjaśnił, że sukces cyfrowego euro będzie w dużej mierze zależał od wartości dodanej dla “ludzi, kupców i pośredników finansowych w strefie euro.”

W tym samym czasie również Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły zainteresowanie uruchomienia cyfrowej wersji narodowej waluty. W trzyletnim planie obejmującym lata 2023-2026, Bank Centralny ZEA zamierza znaleźć się w pierwszej dziesiątce liderów finansowych na świecie.

Obecnie coraz bardziej zauważalne jest, że giganci bankowi na całym świecie okazują swoje zainteresowanie dotyczące eksperymentowania z różnymi rodzajami aktywów. Niedawno premier Wietnamu Phạm Minh Chính poprosił State Bank of Vietnam o rozpoczęcie podjęcia prób stworzenia własnej waluty cyfrowej.

Podczas gdy ekosystem związany z kryptowalutami spotyka się z ogromnym oporem ze strony wielu ludzi, rządy muszą być ostrożne, aby nie przegapić próby podjęcia nowej innowacji związanej z tymi aktywami. Z tego powodu coraz więcej przywódców wyraża zainteresowanie wypróbowaniem cyfrowych walut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: famur kurs | analizy giełdowe | bitcoin prognozy | kurs zl | kurs franka prognozy | kurs zlotego | notowania biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here