Naga MarketsEBC bez wpływu na kurs euro (EUR/USD), uważa M. Rogalski
Marek Rogalski, analityk BOŚ

Najważniejszym wydarzeniem czwartkowej sesji jest niewątpliwie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC), który o godzinie 13:45 poda decyzję w sprawie stóp procentowych. Marek Rogalski, główny analityk DM BOŚ, podziela opinię konsensusu analityków i również jest zdania, że Christine Lagarde nie zakomunikuje poważniejszych zmian w dotychczasowej polityce pieniężnej, kurs euro nie powinien silniej reagować na lipcowe ustalenia monetarne. O wiele istotniejszy dla dalszych losów EUR/USD może być szczyt unijny, którego ustalenia rynek pozna po weekendzie.

  • EBC w zeszłym miesiącu komunikował zwiększenie skali skupu aktywów w ramach pandemicznego programu PEPP
  • Marek Rogalski nie spodziewa się poważniejszych decyzji w lipcu i stawia na ostrożność Chrisitne Lagarde
  • EUR/USD po nieudanej próbie wybicia 1,1400 rysuje istotny poziom wsparcia na wysokości 1,1383

Te artykuły również Cię zainteresują
EBC mniej istotny dla rynku niż szczyt UE. Jak zareaguje kurs euro?

Notowania eurodolara w środę wybijały poziom 1,14 USD i testowały najwyższe poziomy od 3 miesięcy. Przed końcem dnia handlowego spora część zysku została jednak cofnięta, a w czwartek rynek powraca pod poziom 1,14 USD. Marek Rogalski nie spodziewa się jednak silniejszej zmienności do końca bieżącego tygodnia. Takową ma zapewnić dopiero wynik szczytu unijnego.

Na końcu środowej sesji rynek się cofnął, zamknięcie miało miejsce poniżej szczytu z 10 czerwca, czyli poniżej 1,1422, natomiast w czwartek widać, że korekta spadkowa jest bardzo płytka, a rynek idzie płasko. Możemy przyjąć, że ważnym wsparciem będzie rejon 1,1383 oparty o szczyt z 5 czerwca. Jeżeli to wsparcie dzisiaj wytrzyma to rynek będzie czekał na to co pojawi się na szczycie unijnym – komentował Marek Rogalski z DM BOŚ.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here