Naga MarketsKryzys gospodarczy spowodowany wybuchem pandemii koronawirusa zmusił decydentów politycznych do podjęcia radykalnych działań. Wiele banków centralnych obniżyło swoje stopy procentowe i uruchomiło szereg programów pomocowych mających na celu zapewnienie płynności sektora finansowego oraz zminimalizowanie gospodarczych skutków kryzysu w tym m.in. utrzymanie miejsc pracy.

  • EBC jest gotów stać na straży stabilności cen
  • Kurs euro zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego

EBC podejmie wszystkie konieczne działania

Jeden z członków Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego Francois Villeroy de Galhau uważa, że Europejski Bank Centralny jest przygotowany na to, by w razie potrzeby zwiększyć innowacyjność swoich narzędzi monetarnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Francois Villeroy de Galhau
Francois Villeroy de Galhau

– Aby wypełnić swój mandat dot. stabilności cen, Eurosystem będzie utrzymywał bardzo korzystne stopy procentowe i bardzo dużą płynność tak długo, jak będzie to konieczne – wskazał w dorocznym liście do francuskiego prezydenta Villeroy, który jest również szefem francuskiego banku centralnego dodając, że EBC pozostanie gotowy, aby być tak innowacyjnym, jak to konieczne, w zakresie swoich instrumentów.

Kurs euro rośnie 3. tydzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego już trzeci tydzień z rzędu. W wyniku tych wzrostów dotarł on w okolice istotnego oporu w wysokości 1,1380. Gdyby tylko bariera ta została przełamana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet do 1,1770 USD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

EURUSD Weekly

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł5. czynników wspierających wzrost cen złota do 2000 USD za uncję
Następny artykułKryptowaluta TecraCoin trafi na jedną z największych giełd kryptowalut na świecie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here