Naga MarketseBay przeszedł przez kryzys suchą stopą? Przychody wzrosły do 2,9 mld dol.Dla wielu firm pandemia oznacza duże straty, jednak są też takie, które dzięki niej mają szansę na większe zyski. Jedną z nich jest zdecydowanie eBay, który w drugim kwartale odnotował lepsze wyniki niż zakładano.

  • Przychody spółki wzrosły o 18% do 2,9 miliarda dolarów.
  • Liczba aktywnych użytkowników eBay wynosi już 182 miliony.
  • Firma planuje zwiększyć wsparcie dla sprzedawców.  

E-commerce dobrze znosi pandemię

Według opublikowanego we wtorek raportu, przychody spółki wzrosły o 18% w stosunku do drugiego kwartału 2019 roku i wyniosły 2,9 miliarda dolarów. Przekroczyły one prognozy analityków, którzy zakładali, że przychód wyniesie 2,8 miliarda dolarów. Zysk na akcję wyniósł 1,08 dolara.

O 5% (8 milionów) zwiększyła się także liczba aktywnych klientów eBay i wyniosła 182 miliony osób.

EBay spodziewa się, że w kolejnym kwartale przychody wyniosą od 2,64 do 2,71 miliarda dolarów, powyżej konsensusu na poziomie 2,56 miliarda dolarów. Jako prognozowany zysk na akcję spółka podaje od 81 do 87 centów.

Zobacz również: Grow Uperion z sukcesem pozyskał 1 mln zł z emisji akcji

Firma szacuje, że w całym 2020 roku uda jej się osiągnąć przychody w wysokości od 10,56 do 10,71 miliarda dolarów, a zysk na akcję wyniesie od 3,47 do 3,59 dolara. Prognozy analityków mówią o tegorocznych przychodach eBay na poziomie 10,43 miliarda dolarów i zysku na akcję w wysokości 3,51 dolara.

W ciągu 10 ostatnich dni eBay traci 4,62% 

Prezes eBay, Jamie Iannone, stwierdził, że kierowana przez niego spółka będzie położy nacisk na wspieranie małych przedsiębiorców, aby chętniej sprzedawały swoje produkty na platformie.

Będziemy ich traktować jak prawdziwych partnerów, ułatwiając im korzystanie z platformy. Pomożemy im rozwijać ich markę, napędzać sprzedaż i starannie chronić ich reputację, czyniąc eBay bardziej atrakcyjnym. Niedawno wprowadziliśmy kilka usprawnień, aby uprościć rejestrację i pomóc sprzedawcom rozpocząć i odnieść sukces na platformie. – powiedział Iannone.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji eBay w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here