Naga MarketsEbang International Holdings, jeden z wiodących producentów sprzętu do wydobywania bitcoinów, kolejny raz próbuje wejść na giełdę. Tym razem jednak chodzi już o Wall Street.

  • Ebang International Holdings po nieudanej operacji wejścia na rynek w Hongkongu, próbuje wejść na Wall Street.
  • Firma jest jedną z wiodących spółek na rynku miningu BTC.

Ebang na Wall Street

Chińska firma z Hangzhou zamierza zebrać nawet 100 milionów dolarów w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO), która ma mieć miejsce w USA. Stosowne dokumenty zostały już złożone w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Spółka będzie notowana pod symbolem giełdowym EBON na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych lub na Nasdaq.

Te artykuły również Cię zainteresują
To już jednak druga taka próba po tym, jak nie udało się dokonać wejścia na giełdę w Hongkongu (HKEX), co miało miejsce w czerwcu 2018 r. Szacuje się, że przychody z tej przyszłej oferty publicznej wyniosą 1 miliard USD.

Firma z tradycjami

Ebang to firma założona w 2010 roku. Jest jedną z pierwszych chińskich spółek, które produkują sprzęt do miningu. Można postawić ją obok takich tuzów jak Bitmain i Canaan Creative.

Ebang generuje ponad 82 procent swoich przychodów z wydobywania bitcoinów. W zeszłym roku zarobiło 109 milionów USD, co stanowi spadek o prawie 66 procent w stosunku do 2018 roku.

Według informacji Renaissance Capital firma poufnie złożyła wniosek o pierwszą ofertę publiczną w lutym, nie ujawniając warunków cenowych.

USA lepsze od Hongkongu

Ebang jest jedną z kilku firm z rynku kryptowalut, które nie uruchomiły oferty publicznej w Hongkongu, ale starają się szukać szczęścia w ​​Stanach Zjednoczonych. Przykładem jest Canaan, którego akcje są dostępne na giełdzie Nasdaq od grudnia ubiegłego roku.

Wygląda na to, że USA starają się bardziej otworzyć na rynek kryptowalut, choć w wymiarze miningu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here